Nie masz konta? Zarejestruj się

Nowa Góra

„Turniej Radości” w Nowej Górze

22.05.2024 19:00 | 0 komentarzy | 1 082 odsłona | Ewa Solak
Uczniowie pięciu szkół podstawowych wzięli udział w II Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły w Nowej Górze. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem.
0
„Turniej Radości” w Nowej Górze
Uczestnicy turnieju z Nowej Górze. FOT. archiwum Stowarzyszenia Szkolne Wzgórze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zorganizowało ją Stowarzyszenie Szkolne Wzgórze.

Każdy zespół składał się z dwóch przedstawicieli zerówek, klas pierwszych, drugich i trzecich, a dodatkowo dwóch uczniów w rezerwie.

Podczas turnieju dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach sprawnościowych.

- Celem imprezy była radosna zabawa, promowanie gry fair play oraz integracja uczniów z różnych części regionu - informuje Sylwia Szczuka prezes Stowarzyszenia Szkolne Wzgórze.

Rozgrzewkę przed turniejem poprowadziła pani Małgorzata Snopczyńska -Anouar z Harmonia Fitness. W przerwie między konkurencjami, dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały występ taneczny.

Przygotowano również zabawy na stacjach sportowych.

Zwycięzcą turnieju został zespół ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w
Filipowicach. Pozostałe szkoły - Szkoła Podstawowa W Czernej, Szkoła Podstawowa w Ostrężnicy, Szkoła Podstawowa w Miękini oraz Nowej Góry - zajęły drugie miejsca.

Każda drużyna otrzymała puchar i prezent, a każdy uczestnik turnieju - pamiątkowy medal.

Po zakończeniu rozgrywek, uczestnicy wzięli udział w pikniku, częstując się przygotowanymi przez nauczycieli zdrowymi przekąskami w postaci kanapek, tortilli i owoców oraz pysznymi ciasteczkami, upieczonymi przez rodziców z klas 0-4.

Rada Rodziców przygotowała na tę okazję drożdżówki, watę cukrową i popcorn. Były także lody.

Turniej odbył się przy wsparciu finansowym gminy Krzeszowice oraz starostwa krakowskiego. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc w turnieju oraz sponsorom.