Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Wypada kostka z nowej fontanny na Rynku w Chrzanowie

18.06.2024 09:00 | 15 komentarzy | 3 881 odsłony | Łukasz Dulowski
Dość szybko pojawiła się pierwsza usterka lub zniszczenie. Gmina bowiem twierdzi: "Kostka nie "wypada" sama. Jest to efekt umyślnego działania osób trzecich". Inwestycja została oddana właściwie na początku tego roku, a efekty mieszkańcy mogli w pełni podziwiać na wiosnę.
15
Wypada kostka z nowej fontanny na Rynku w Chrzanowie
Wypadająca kostka z nowej fontanny na chrzanowskim Rynku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wokół fontanny została ułożona czerwona kostka. Pewnie na cementowej podbudowie. Cały czas spływa na nią woda, więc trudno się dziwić, że kostka „odkleja się" od podłoża. Za jakiś czas może być dziura na dziurze.
Choć gmina twierdzi: "Kostka nie "wypada" sama. Jest to efekt umyślnego działania osób trzecich".Tak czy inaczej - mamy często wizje projektantów, które odstają od rzeczywistości. Ot, choćby przykład schodów na tyłach domu kultury, na pasażu między Krakowską a Kusocińskiego. W zimie są tak śliskie, że trzeba je zagradzać taśmą, żeby ktoś nie zrobił sobie krzywdy.

Przypomnijmy, że w ramach II etapu przebudowy Rynku w Chrzanowie została m.in. wykonana nowa fontanna. Powstała w technologii „DRY PLAZA" (tzw. mokry chodnik lub inaczej fontanna bez lustra wody).

II etap modernizacji chrzanowskiego Rynku przeprowadziła firma Garden Designers z Lublina. Koszt po przetargu wynosił 1 mln 470 tys. zł.

1.253.758 zł kosztował I etap remontu Rynku w Chrzanowie wraz z aneksami do umowy, w tym nasadzenia roślin i ich pielęgnacja do października 2022 r.