Chrzanów

Puchar Polski. O awansie do półfinału decydowały rzuty karne

01.09.2022 10:30 | 0 komentarzy | 3 614 odsłony | Michał Koryczan

Zespoły Zgody Byczyna i Ciężkowianki Jaworzno awansowały do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów.

• LKS Żarki - Nadwiślanin Gromiec - przełożony na środę, 7 września, godz. 17.00

W meczu Zgody z Victorią, w ciągu 90 minut kibicie nie obejrzeli ani jednego gola. Drużyna z Byczyny nie potrafiła w tym czasie wykorzystać gry w przewadze. Rywale bowiem od 27. minuty musieli sobie radzi w osłabieniu, po czerwonej kartce dla jednego z graczy Victorii. W serii rzutów karnych skuteczniejsi okazali się gospodarze.
Seria jedenastek decydowała również o awansie w innym ćwierćfinałowym spotkaniu, w którym Cięzkowianka zmierzyła się z Fablokiem. Jednym z bohaterów meczu był bramkarz ekipy z Jaworzna - Artur Kominiak. Obronił dwa rzuty karne. Najpierw w podstawowym czasie gry,m a potem w konkursie jedenastek.
Tydzień wcześniej do półfinału awansował MKS Trzebinia, który nie dał szans w konfrontacji z Zagórzanką Zagórze.
Do rozstrzygnięcia zostało jeszcze spotkanie LKS Żarki z Nadwiślaninem Gromiec, które zostało przełożone na 7 września.

III runda Pucharu Polski na szczeblu PPN Kraków

• Sankowia Sanka - Wiślanie Jaśkowice 0-12
  • Świt Krzeszowice - Garbarnia II Kraków 2-3

Drużyna z Krzeszowic prowadziła do przerwy z wyżej notowanym rywalem 2-0, po trafieniach Jakuba Marszałka i Krystiana Kowalczyka. Miejscowi nie potrafili jednak dowieźć korzystnego wyniku do końca. W drugiej odsłonie krakowianie zdobyli trzy gole i to oni awansowali do dalszej fazy rozgrywek.