Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Rozbój na seniorce. Sprawcy aresztowani

21.05.2024 10:03 | 1 komentarz | 3 930 odsłony | Michał Koryczan

Policjanci z Chrzanowa i Libiąża zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pomocnictwo w rozboju i rozbój na seniorce. Za popełnione przestępstwo grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

1
Rozbój na seniorce. Sprawcy aresztowani
Fot. KPP Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informuje rzeczniczka chrzanowskiej policji Iwona Szelichiewicz, kryminalni z Komisariatu Policji w Libiążu wspólnie z policjantami z Chrzanowa pracowali nad rozbojem, do którego doszło 13 maja w Żarkach.

- Jak ustalił patrol policji, który natychmiast został wysłany na miejsce zdarzenia, przebywająca w swoim domu 78-letnia kobieta została napadnięta i skrępowana przez dwóch mężczyzn. Gdy próbowała się bronić, została popchnięta, co spowodowało u niej obrażenia wymagające pomocy medycznej. Po splądrowaniu pomieszczeń bandyci ukradli pieniądze, a następnie oddalili się samochodem osobowym w nieznanym kierunku. Gdy kobiecie udało się, oswobodzić natychmiast zaalarmowała sąsiada, który wezwał na miejsce policję - relacjonuje Iwona Szelichiewicz.

Libiąscy i chrzanowscy kryminalni rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawców tego przestępstwa. Dzięki analizie zebranego materiału dowodowego stróże prawa wytypowali pojazd, którym poruszali się sprawcy. Połączone siły kryminalnych obu jednostek policji doprowadziły do ustalenia tożsamości przestępców.

- Pierwszy z nich już następnego dnia po zdarzeniu, czyli 14 maja br. został zatrzymany na terenie Śląska. Dwa dni po zdarzeniu na terenie powiatu oświęcimskiego został zatrzymany drugi z mężczyzn. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym - mówi Iwona Szelichiewicz.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie jeden z nich usłyszał zarzut rozboju i spowodowania naruszenia czynności narządu ciała trwający nie dłużej niż 7 dni, a drugi z nich pomocnictwa w rozboju.

Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.