Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

1500 litrów śmieci znieśli członkowie PTT z rejonu Babiej Góry

21.05.2024 15:00 | 0 komentarzy | 2 160 odsłony | Marek Oratowski
Członkowie chrzanowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w miniony weekend wysprzątali rejon Babiej Góry.
0
1500 litrów śmieci znieśli członkowie PTT z rejonu Babiej Góry
Uczestnicy akcji, fot. udostępnione przez Remigiusza Lichotę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To była kontynuacja akcji „Sprzątania Beskidów z PTT", organizowanej corocznie przez Oddział PTT w Bielsku-Białej, a wspieranej m.in. przez Oddział PTT w Chrzanowie wraz z zaprzyjaźnionymi Szkolnymi Kołami PTT oraz Oddział PTT „Beskid" w Nowym Sączu.

W robieniu górskich porządków w rejonie Babiej Góry wzięło udział 331 osób, w tym 231 dzieci i młodzieży. Grupa chrzanowska podzielona była na trzy zespoły. Tym razem z oddziału chrzanowskiego brała udział młodzież ze szkolnych kół PTT działających w 1 LO, SP nr 3 i 8 w Chrzanowie, SP nr 3 w Libiążu, ZSECH w Trzebini, SP nr 8 w Trzebini oraz SP w Jankowicach i SP w Zagórzu.

Wszystkie grupy zeszły do Zawoi Markowej, gdzie czekało już na uczestników ognisko z pieczeniem pysznych kiełbasek, napoje izotoniczne oraz wspólne spotkania i rozmowy. Jak co roku, niezwykle gościnnie przyjęli uczestników pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego i zaprosili ich do zwiedzenia Wystawy Stałej i Ogrodu Roślin Babiogórskich.

- Okazało się, że przynieśliśmy łącznie około 1500 litrów śmieci, które zostały zabezpieczone przez pracowników Babiogórskiego Parku Narodowego - informuje Remigiusz Lichota, prezes chrzanowskiego oddziału PTT.

Akcja „Sprzątamy Beskidy z PTT 2024" odbywa się w tym roku pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Jolanty Augustyńskiej i burmistrza Chrzanowa Roberta Maciaszka.

Patronat medialny nad akcją od wielu lat sprawują: tygodnik „Kronika Beskidzka" , portal informacyjny beskidzka24.pl. i Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom" oraz Chrzanowska Telewizja Lokalna.

Akcję wspierają także sponsorzy: Grupa Kęty S.A. oraz Polskie Mięso i Wędliny Łukosz sp. z o.o. z Chybia, producent napojów - firma Refresco sp. z o.o. z Kęt oraz MWterm z Łodygowic.

- Serdecznie dziękujemy pracownikom Babiogórskiego Parku Narodowego, patronom honorowym i medialnym, sponsorom oraz wszystkim zaangażowanym w akcję - podkreśla Remigiusz Lichota.