Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Biała sobota w urzędzie miejskim. Za darmo do specjalistów

18.06.2024 15:00 | 0 komentarzy | 2 506 odsłony | Łukasz Dulowski
Do Alwerni przyjadą lekarze z 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie.
0
Biała sobota w urzędzie miejskim. Za darmo do specjalistów
Podczas poprzedniej „białej soboty" w Urzędzie Miejskim w Alwerni. FB GMINA ALWERNIA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrzyni Beata Nadzieja-Szpila zachęca do udziału w akcji „Z nadzieją po zdrowie".

Lekarze z wojskowego szpitala przywiozą ze sobą specjalistyczny sprzęt, aby móc całkowicie za darmo i bez terminu oczekiwania przebadać mieszkańców gminy Alwernia.

Pierwsza tego typu „biała sobota" odbyła się 1 kwietnia ubiegłego roku. Tym razem lekarze będą badać chętnych również w Urzędzie Miejskim w Alwerni, między godziną 9 a 13. By dostać się do specjalistów, nie trzeba ani skierowania, ani nie potrzeba wcześniej się umawiać. Wystarczy przyjść.

Podczas tegorocznej akcji do dyspozycji mieszkańców będzie aż 11 lekarzy, między innymi: gastroenterolog, internista, kardiolog, ortopeda, laryngolog. Co ważne, podczas białej soboty internista będzie miał specjalistyczny sprzęt do wykonania USG tarczycy i jamy brzusznej. Z kolei specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej przeprowadzi konsultacje dla chorych z podejrzeniem: nowotworów przewodu pokarmowego (żołądek, jelito cienkie, jelito grube, wątroba, trzustka), nowotworów piersi, nowotworów tarczycy, nowotworów
skóry (raki i czerniaki), a także innych podejrzanych o nowotwór guzów.

- To ukłon w stronę mieszkańców gminy Alwernia, szczególnie tych starszych, którzy często muszą czekać długimi miesiącami, by dostać się do specjalisty. Nie wszystkich stać na wizyty prywatne. Cieszę się, że to już druga nasza akcja i jestem przekonana, że nie ostatnia - mówi burmistrzyni Beata Nadzieja-Szpila.