Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Integracja przy Mickiewiczu i Fredrze

17.06.2024 14:30 | 0 komentarzy | 1 178 odsłona | Red

Po raz 18. Środowiskowy Dom Samopomocy w Chrzanowie był gospodarzem konkursu recytatorskiego, na który przyjechali uczestnicy z kilkunastu ośrodków wsparcia z całej Małopolski.

0
Integracja przy Mickiewiczu i Fredrze
Uczestnicy i goście Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego Środowiskowych Domów Samopomocy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza odbyła się 5 czerwca. W tym roku Małopolski Konkurs Recytatorski Środowiskowych Domów Samopomocy odbywał się pod tytułem „Krajobraz stron ojczystych". Uczestnicy recytowali utwory, m.in. Marii Konopnickiej, Wandy Chotomskiej, Aleksandra Fredry, Adama Mickiewicza, ale także wiersze własnego autorstwa.

W opinii jurorów zaangażowanie i wrażenia artystyczne pozostawione przez wszystkich występujących stały na bardzo wysokim poziomie.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął reprezentujący ŚDS w Chrzanowie Leszek Jurek, drugie - Dorota Hubicka z ŚDS Babice, a trzecie - Agnieszka Maj z ŚDS w Proszowicach.

Celem tej cyklicznej imprezy jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, rozwijanie zainteresowań poezją i literaturą, promowanie postaw prospołecznych oraz dobra zabawa.

Organizatorem wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Chrzanowie. Jednostka jest ośrodkiem wsparcia dziennego dla osób zaburzonych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie świadczącym usługi w zakresie zajęć terapeutycznych, treningów umiejętności społecznych oraz treningów czynności życia codziennego.

Jak podkreślają organizatorzy przygotowanie tak dużej imprezy było możliwe również dzięki wsparciu
sponsorów, którzy zapewnili nagrody i upominki dla uczestników. Za okazane wsparcie
Środowiskowy Dom Samopomocy w Chrzanowie serdecznie im dziękuje.