Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

PCPR już działa w nowym miejscu

17.06.2024 18:00 | 2 komentarze | 3 398 odsłony | Ewa Solak
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przeniosło się do zupełnie innej części szpitala. W dotychczasowym miejscu już nie zastaniemy jego pracowników.
2
PCPR już działa w nowym miejscu
Dyrektor PCPR Jolanta Szynowska przy drzwiach nowej siedziby ośrodka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez wiele miesięcy trwały roboty adaptacyjne pomieszczeń budynku C w chrzanowskim szpitalu, gdzie właśnie zaczął działać PCPR. Dotychczas mieścił się na parterze głównego budynku szpitala.

Teraz przeniósł się w nieco odleglejszy zakątek lecznicy - do budynku C, gdzie trafić można kierując się od strony garaży pogotowia ratunkowego. Można również dojść przez główne wejście szpitala i korytarzem do przewiązki między budynkami, a stamtąd w prawo i przez wewnętrzny dziedziniec budynku.

Nie jest tam łatwo dotrzeć, ale tablice informacyjne ze strzałkami już są wieszane.

Prace adaptacyjne w budynku C kosztowały ponad 1 mln zł. Starostwo chrzanowskie dostało na nie dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w wysokości 267,7 tys. zł.

Zajmowane dotychczas pomieszczenia na parterze szpitala przejdą z kolei modernizację w ramach dużego projektu realizowanego przez szpital i opiewającego na ponad 11 mln zł.

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności pozostał w dotychczasowych pomieszczeniach na pierwszym piętrze szpitala.