Arka zwyciężyła w derbach

12.04.2009 16:13 | 2 komentarze | 1 974 odsłona | red
W sobotnim meczu A-klasy piłkarze Arki Babice zwyciężyli w Zagórzu z tamtejszą Zagórzanką 2-0 po bramkach zdobytych w drugiej części spotkania.
2

Arka rządzi w gminie Babice – tak do następnego meczu z rywalami zza miedzy mogą śmiało mówić piłkarze, trenerzy i kibice tej drużyny.
W sobotnim meczu rozegranym w Zagórzu pokonali wicelidera tabeli A-klasy 2:0, udanie rewanżując się za porażkę na własnym boisku w rundzie jesiennej.

Wynik spotkania piłkarze gości rozstrzygnęli w drugiej połowie. Najpierw w 55. minucie gola strzelił Ryszard Frączek, a kwadrans przed końcem meczu na 2-0 dla Arki podwyższył Andrzej Batory.

- Udało się sprawić świąteczna niespodziankę – nie kryje zadowolenia Władysław Bębenek, trener Arki, który jeszcze tydzień temu podkreślał, ze to Zagórzanka jest faworytem derbów i jeden punkt zdobyty w tym meczu będzie dla niego sukcesem.

Dzięki zwycięstwu w meczu o przysłowiowe sześć punktów, Babice zrównały się w tabeli z Koroną Lgota (przegrali na własnym boisku z Płazą), a do wicelidera tracą już tylko jeden punkt.

Za tydzień Arka zagra na własnym boisku z Wolanką Wola Filipowska. Zagórze, które poniosło drugą porażkę na wiosnę, czeka wyjazd do Dulowej, gdzie zmierzą sie z zamykającym tabelę UKS-em.