Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Burmistrz i radni zapomnieli, że obiecali pomóc lekkoatletom

28.06.2023 20:39 | 32 komentarze | 4 204 odsłony | Alicja Molenda
W maju klub sportowy Victoria prosił wiceburmistrza Trzebini i radnych z komisji sportu o pomoc w znalezieniu miejsca do treningów rzutu dyskiem. Temat trafił do protokołu komisji i kajetu wiceburmistrza. Na tym się  skończyło.
32
Burmistrz i radni zapomnieli, że obiecali pomóc lekkoatletom
Zawodniczka kadry narodowej nie ma gdzie w Trzebini trenować
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Za 10 dni mamy start w Mistrzostwach Polski. Będąc w maju na komisji, prosiłyśmy samorządowców o pomoc we wskazaniu zastępczego miejsca do treningu rzutu dyskiem. Wcześniej podopieczni naszego klubu korzystali ze stadionu w Sierszy, który jak wiadomo został wyłączony z użytkowania. Wysłuchali nas wtedy i radni, i wiceburmistrz Mirosław Cholewa, który sprawę zanotował i obiecał pomóc. Do dziś nie mamy ani odpowiedzi, ani pomocy - mówi presezka klubu Ewa Sierka.

Pomocną dłoń wyciągnęło do trzebińskich lekkotletów starostwo. Biegacze trenują na obiektach przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie. Działaczki Victorii liczyły, że gmina pomoże im znaleźć miejsce do trenowania rzutu dyskiem. Przypomnijmy, że klub ma bardzo utalentowaną zawodniczkę w tej dyscyplinie sportu. To Martyna Śledzińska, o której sukcesach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Martyna jest w kadrze narodowej.

Dziś jest 28 czerwca. Ponieważ pomoc z gminy nie nadeszła, trenerka i prezeska zdecydowały się pracować z zawodniczką na placu przy Ochronkowej w Trzebini.

- Rysujemy koło kredą, zawodniczka kadry narodowej rzuca, a my z trenerką pilnujemy, aby nikt nie wszedł w pole rzutu - opowiada E. Sierka.

Podczas obrad komisji wydawało się, że sprawa jest prosta, bezpiecznych miejsc na treningi bez liku, a zakup koła nie jest wydatkiem, który gminę mógły zrujnować. Skończyło się na deklaracjach.

A mówią, że Trzebinia miastem sportu jest.

Trzymamy kciuki za Martynę!

O prośbie o momoc dla lekkoatletów przedstawionej komisji sportu Rady Miasta Trzebini pisaliśmy TUTAJ