Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pożar aut w Chrzanowie. Trzy osoby zostały przesłuchane

06.04.2023 14:00 | 5 komentarzy | 4 958 odsłony | Michał Koryczan

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wtorkowego pożaru dwóch samochodów zaparkowanych przy ulicy Wyszyńskiego w Chrzanowie.

5
Pożar aut w Chrzanowie. Trzy osoby zostały przesłuchane
Fot. Łukasz Dulowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak informowaliśmy na naszym portalu, we wtorkowe popołudnie w ogniu stanęły dwa auta zaparkowane przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie (osiedle Niepodległości), w rejonie gdzie jeszcze niedawno znajdował się tymczasowy dworzec autobusowy.

- O godzinie 16:20 dostaliśmy zgłoszenie o palącym się samochodzie marki Renault. Gdy policjanci dotarli na miejsce okazało się, że pożar objął również zaparkowanego za nim mercedesa - relacjonuje Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka chrzanowskiej policji.

Na miejscu zdarzenia działał jeden zastęp Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie. Pożar został ugaszony.

Jak mówi Iwona Szelichiewicz, renault to porzucony pojazd, stojący w tym miejscu już od dłuższego czasu. Upatrzyli go sobie zresztą bezdomni.

- Śpią w środku, piją i załatwiają potrzeby fizjologiczne. Jest taki fetor, że aż strach. W zeszłą sobotę była tu nawet policja i kogoś wylegitymowała - mówi jedna z mieszkanek osiedle Niepodległości.

Iwona Szelichiewicz informuje, że po przeglądnięciu monitoringu ustalono personalia trzech osób, które w dniu pożaru przebywały w pojeździe.

- Zostały zatrzymane. Dwie z tych trzech osób były nietrzeźwe. Wszyscy zostali przesłuchani w charakterze świadka. Trwa jeszcze dochodzenia, ale prawdopodobnie doszło w tym wypadku do nieumyślnego spowodowania pożaru. Ustalamy właściciela porzuconego renault. Wrak ma zostać usunięty - mówi Iwona Szelichiewicz.


Czytaj również

Uczennice liceum z Libiąża stworzyły plakat i stronę internetową o powstaniu w getcie warszawskim

Kasa biletowa w skansenie w Wygiełzowie przeniesiona w nowe miejsce

Pożar dwóch samochodów na osiedlu w Chrzanowie

Jak w Wielkanoc będą kursować autobusy miejskie

Nowa wystawa w Muzeum w Wygiełzowie o „najmniej ukochanych" przedmiotach szkolnych

Zapisz się na Rodzinny Rajd Rowerowy w gminie Babice