Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Część autobusów ZKKM Chrzanów zacznie jeździć pod wiaduktem na Krakowskiej

17.02.2023 12:00 | 5 komentarzy | 8 298 odsłon | Michał Koryczan

Od poniedziałku, 20 lutego niektóre autobusy chrzanowskiego ZKKM ponownie będą kursować pod przebudowanym wiaduktem kolejowym.

5
Część autobusów ZKKM Chrzanów zacznie jeździć pod wiaduktem na Krakowskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Jak informuje związek komunikacyjny Chrzanowa, Libiąża i Trzebini, w poniedziałek, 20 lutego wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu autobusów linii 38.

Wszystkie odjazdy z Dworca Tymczasowego przy ul. Wyszyńskiego będą przeniesione na Dworzec ZKKM w Chrzanowie przy ul. Zielonej. Przystanki Chrzanów Dworzec Tymczasowy oraz Chrzanów Trzebińska (oba kierunki) zostaną wyłączone z obsługi.

Wszystkie kursy rozpoczynające się na Dworcu ZKKM będą realizowane ul. Krakowską, Podwale w kierunku przystanku Chrzanów Kolejowa

Przy okazji zmienią się również godziny odjazdów niektórych autobusów linii 38. To odpowiedź na wnioski pasażerów.

Sobotni kurs rozpoczynający się na Dworcu ZKKM o godz. 20:36 zostaje przesunięty na godz. 21:13, co ma zapewnić powrót pasażerom kończącym pracę o godz. 21:00

W dni robocze szkolne kurs odjeżdżający z przystanku Libiąż Jowisz o godz. 14:35 (odjazd z Libiąż Przejazd Kolejowy o godz. 14:43) zostaje przesunięty na godz. 14:45 (odjazd z Libiąż Przejazd Kolejowy o godz. 14:53), co ułatwi powrót uczniów po zakończeniu zajęć szkolnych w Zespole Szkół w Libiążu o godz. 14:45.

Jak mówi przewodniczący zarządu ZKKM Marek Dyszy, w najbliższym czasie pod wiaduktem na ul. Krakowskiej i na dworzec przy ul. Zielonej mają zacząć jeździć również autobusy linii 8.

Przypomnijmy, że tylko na tych dwóch liniach, czyli 8 i 38 kursują autobusy mające wysokość poniżej trzech metrów.

Pod zmodernizowanym wiaduktem na ul. Krakowskiej obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów (w tym także autobusów) o wysokości ponad trzech metrów. Mimo że prześwit wiaduktu został powiększony o 16 cm w stosunku do starego obiektu.

ZKKM złożył wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o umożliwienie przejazdu pod wiaduktem dla pojazdów komunikacji publicznej, wyższych niż trzy metry.

Jak powiedział w rozmowie z „Przełomem" Kacper Michna, specjalista ds. komunikacji społecznej w krakowskim oddziale GDDKiA, obecnie przygotowywana jest odpowiedź na pismo ZKKM. Ma być ona znana w najbliższym czasie, ale dokładnego terminu nie podaje.


Czytaj również

Wypadek na drodze krajowej 79. Szosa była zablokowana (ZDJĘCIA)

Nowe pawilony handlowe mają już dachy (ZDJĘCIA)

Nietrzeźwa kobieta wiozła samochodem dwójkę dzieci

Chrzanów. Opowiedzą o inicjatorce utworzenia skansenu w Wygiełzowie

80 lat temu z Chrzanowa zniknęła połowa mieszkańców

Samochód zderzył się z autobusem na drodze wojewódzkiej