Trzebinia wygrywa i ćwiczy atak pozycyjny. Zawodnik GKS Katowice na testach

11.02.2023 13:03 | 0 komentarzy | 4 305 odsłony | Michał Koryczan

W swoim czwartym zimowym sparingu piłkarze piątoligowego MKS Trzebinia pokonali 4-0 Okszę Łobodno.

0

Sparingi

MKS Trzebinia - Oksza Łobodno 4-0 (2-0)

1-0 Jakub Pająk (2), 2-0 Jakub Pająk (32), 3-0 Karol Kusiak (46), 4-0 Łukasz Sochacki (66)

MKS: Wróbel - Sieczko, Olek, Kurek, Kamionka, Zybiński, Baran, Grzyb, Gałka, J. Pająk, Arfa oraz Gielarowski, Kikla, Kalinowski, Kusiak, Koźlik, Ł. Skrzypek, Sochacki, testowany, Kowalik

W swoim czwartym mecz kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej trzebiński zespół zmierzył się z niżej notowaną drużyną Oksza Łobodno (wicelider pierwszej grupy częstochowskiej A-klasy). W sobotnim spotkaniu trener „żółto-czarnych" Wojciech Skrzypek nie mógł skorzystać z dwóch środkowych obrońców: Piotra Radwańskiego (sprawy rodzinne) i Jana Martyniaka (kontuzja). W drużynie z Trzebini zabrakło też Miłosza Korcza, który ze względów zawodowych i prywatnych nie zagra na wiosnę w MKS.
W trzebińskim zespole wystąpił testowany młodzieżowiec z GKS Katowice, grający na pozycji wahadłowego, a także przebywający od kilku tygodni na testach w MKS środkowy pomocnik Kacper Kikla (ostatnio Unia Oświęcim).
Po pierwszej połowie piątoligowcy prowadzili 2-0, dzięki dwóm trafieniom skutecznego w ostatnim czasie Jakuba Pająka (dwie bramki strzelił w poprzednim sparingu z Kalwarianką).
Druga odsłona rozpoczęła się bardzo podobnie jak pierwsza, czyli od błyskawicznego gola dla MKS. Tym razem golkipera rywali pokonał Karol Kusiak. Wynik na 4-0 ustalił w 66. minucie Łukasz Sochacki.
- Dzisiejszy przeciwnik jest niżej notowany niż nasi poprzedni rywale, ale pod względem piłkarskim bardzo fajnie wyglądał. Przez 90 minut mieliśmy przewagę i mogliśmy strzelić znacznie więcej bramek. Chciałem zagrać taki sparing z drużyną broniącą się, aby móc poćwiczyć atak pozycyjny. Uważam, że ten mecz był bardzo pożyteczny - mówi Wojciech Skrzypek, szkoleniowiec MKS.

Wyniki innych spotkań

Victoria 1918 Jaworzno - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1-3

Czytaj również

MKS Trzebinia poznał rywala w Pucharze Polski. Wieczysta Kraków może stanąć na drodze już w ćwierćfinale