Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

W Wygiełzowie wybudują kanalizację, a w Zagórzu sieć wodociągową

27.01.2023 13:00 | 0 komentarzy | 5 223 odsłon | Michał Koryczan

Ponad 2,5 mln zł otrzymała spółka Gospodarka Komunalna w Babicach na rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy.

0
W Wygiełzowie wybudują kanalizację, a w Zagórzu sieć wodociągową
Zastępca wójta Babic Dawid Pierzchała i prezes Gospodarki Komunalnej w Babicach Krzysztof Kurzański odebrali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowi promesę na rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Babice. Fot. UMWM w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spółka może liczyć na 2.535.239 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Szacunkowa wartość całej inwestycji wynosi około 5 mln zł. Ile dokładnie, okaże się po przetargu.

Jak mówi prezes Gospodarki Komunalnej w Babicach Krzysztof Kurzański, ma on zostać ogłoszony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Inwestycja obejmie budowę około 3.519 metrów bieżących sieci kanalizacyjnej wraz z przepompownią ścieków, w rejonie ulic: Dworska, Kościuszki, Oświęcimska, Kasprowicza, Kazimierza Wielkiego, Browarna, Lipowiecka, Podzamcze i Skansenowa w Wygiełzowie. Do kanalizacji podłączony zostanie zatem również skansen w Wygiełzowie.

W ramach inwestycji wykonana zostanie również budowa i przebudowa sieci wodociągowej w Zagórzu. Chodzi o 618 metrów bieżących w rejonie od ul. Józefa Piłsudskiego do ul. Działy, od ul. Miłej do ul. Wyrowcowej oraz na ul. Panieńskiej w Zagórzu.

Prace mają się rozpocząć w tym roki i potrwać do 2025 roku.


Czytaj również

Samochody zderzyły się w rejonie ronda w Trzebini

Uczniowie nie pojadą do szkół, na trasę wyruszy mniej autobusów

Silny wstrząs z kopalni Janina w Libiążu. Ponad 40 zgłoszeń w tej sprawie

Wraca PKO Ekstraklasa. Piłkarz z Chełmka gotowy do gry

Caban Cup 2023. W weekend w Chrzanowie powalczą młodziki

Kamil Knapczyk z Ostrężnicy wsiadł na rower i pokonał Saharę