Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

2,5 miliona złotych za tężnię w Chrzanowie! Czy będzie taniej?

05.07.2022 08:30 | 13 komentarzy | 2 945 odsłony | Łukasz Dulowski
Gmina ogłosiła drugi przetarg na budowę tężni solankowej na osiedlu Północ, bo pierwszy pod względem cenowym zwalił z nóg.
13
2,5 miliona złotych za tężnię w Chrzanowie! Czy będzie taniej?
Tężnia solankowa na osiedlu Północ miała powstać na terenie zielonym w sąsiedztwie biblioteki i placu zabaw
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Gmina zaplanowała na tę inwestycję 786 tys. zł (176 tys. zł stanowi dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego), o czym czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej. Jedyna oferta, złożona przez trzebińską firmę Krisbud, wynosi aż 2 mln 445 tys. zł.

Tężnia miała powstać na terenie zielonym między Przedszkolem Samorządowym nr 7 a Miejską Biblioteką Publiczną, na wysokości bloków 12b i 22b, za placem zabaw. Burmistrz Robert Maciaszek zakłada, że najczęściej z takiej tężni będą korzystać starsze osoby, stąd lokalizacja w centrum osiedla Północ, w pobliżu stacji PKP i dworca ZKKM.

W związku z drożyzną, również w branży budowlanej, kosztorysy sprzed kilku miesięcy maja się nijak do cenowej rzeczywistości.

Gmina Chrzanów jednak nie odpuszcza budowy tężni solankowej na osiedlu Północ. Oferty w ramach drugiego przetargu można składać do 8 lipca. Zobaczymy, czy będzie taniej niż za pierwszym razem.