Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Bezpłatna komunikacja miejska. Czy należy ją wprowadzić?

28.10.2022 17:00 | 7 komentarzy | 10 300 odsłon | Michał Koryczan

Część polskich miast zdecydowało się na bezpłatną komunikację miejską. Już niedługo za darmo autobusami będzie można jeździć w Dębicy. Czy takie rozwiązanie brane jest pod uwagę w powiecie chrzanowskim?

7
Bezpłatna komunikacja miejska. Czy należy ją wprowadzić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sonda

Czy wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej to dobry pomysł?

Od 1 stycznia 2023 r. w Dębicy będzie obowiązywać bezpłatna komunikacja. To pomysł radnych PiS, o czym pisze portal debica24.eu. Zgodnie z założeniem bezpłatne przejazdy autobusami będą tylko w granicach miasta i wyłącznie dla osób zameldowanych w Dębicy.

Dębica to kolejne miasto, które zdecydowało się na bezpłatną komunikację. Od dawna, bo od 2011 r., funkcjonuje taka w podwarszawskich Ząbkach, a od 2014 r. w Gostyniu w Wielkopolsce. Krócej, bo od września ubiegłego roku bezpłatna komunikacja działa w Chełmie (województwo lubelskie), a od od 1 kwietnia tego roku w Starachowicach.

O takim rozwiązaniu nie ma co na razie nawet marzyć w przypadku transportu publicznego, organizowanego przez związek komunikacyjny Chrzanowa, Libiąża i Trzebini.

- Gminy członkowskie musiałyby wpłacić do budżetu związku około 6 mln zł więcej niż obecnie, bo o tyle zmniejszyłyby się wpływy do naszego budżetu ze sprzedaży biletów według przyszłorocznych szacunków - mówi Marek Dyszy, przewodniczący zarządu chrzanowskiego ZKKM.

Nie ukrywa, że nie jest zwolennikiem bezpłatnej komunikacji i to nie tylko ze względów ekonomicznych. Z jakich konkretnie? Możecie o tym przeczytać w najnowszym, 43. numerze „Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.

Waszym zdaniem bezpłatna komunikacja miejska to dobry pomysł?


Czytaj również

Znajdujący się w gminie Babice zabytek z 1772 roku doczekał się renowacji

Zamek Lipowiec ponownie otwarty. Turyści nie wszystko na nim jednak zobaczą (WIDEO, ZDJĘCIA)

Piłkarski weekend. Oto terminarz sobotnich i niedzielnych meczów

Zmiana rozkładu jazdy dwóch linii ZKKM Chrzanów. Więcej autobusów pojedzie koło ZUS i przez Sienną

Zmiana trenera w klubie piłkarskim z chrzanowskiej A-klasy

Oto najlepsi strzelcy chrzanowskiej A-klasy. Lider zdobył 10 bramek