Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Gmina ogłosiła konkurs na dyrektora szkoły

24.05.2024 06:27 | 1 komentarz | 4 496 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Można ubiegać się o stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Trzebini. Termin składania ofert upływa 7 czerwca o godz. 13:00.
1
Gmina ogłosiła konkurs na dyrektora szkoły
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ofertę należy złożyć w Trzebińskim Centrum Administracyjnym (ul. Świętego Stanisława 1 w Trzebini). W przypadku ofert nadsyłanych drogą pocztową decyduje data wpływu do TCA. Nie dopuszcza się składania ofert w postaci elektronicznej.

Ogłoszenie konkursu to skutek niedawnego odwołania dotychczasowej dyrektorki „piątki".
- Decyzja została podjęta z uwagi na naruszenie przepisów prawa pracy tj. brak przeciwdziałania mobbingowi i nieprawidłowości w wydatkowaniu środków publicznych. Przesłanki stanowiące powód odwołania dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej dla Dorosłych w Trzebini uzyskały pozytywną opinię Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie - tłumaczy dyrektor Trzebińskiego Centrum Administracyjnego Andrzej Miranowicz.

Obecnie obowiązki dyrektora pełni nauczycielka tej szkoły Marta Kołodziejczyk. Będzie je sprawować do czasu powierzenia stanowiska dyrektora kandydatowi wybranemu w drodze konkursu, ale nie dłużej niż do 28 lutego 2025 roku. Tak wynika z zarządzenia burmistrza Trzebini.