Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Kto chce być radnym w gminie Alwernia?

29.02.2024 15:00 | 0 komentarzy | 4 439 odsłony | Łukasz Dulowski
Zostało zarejestrowanych 6 komitetów wyborczych. Najliczniejsze należą do Beaty Nadziei-Szpili i Tomasza Tomaszewskiego - kandydatów na burmistrza Alwerni.
0
Kto chce być radnym w gminie Alwernia?
Urząd Miejski w Alwerni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

KWW Beata Nadzieja-Szpila
Urzędująca pani burmistrz będzie się ubiegać o reelekcję na tym stanowisku. Siostra jej męża Grażyna Szpila-Shavriach jest pełnomocnikiem wyborczym, a córka Jagoda Szpila - pełnomocnikiem finansowym. Lista kandydatów do rady miejskiej wygląda następująco.

ALWERNIA: Radosław Świerguła (obecny radny), Stanisław Szpila (prezes wspólnoty mieszkaniowej), Mateusz Tomaszek (prezes MKS Alwernia) i Filip Seremak (prezes MKS Triumf Alwernia).
BRODŁA: Dominika Bęczkowska (PCPR w Krakowie).
KWACZAŁA: Jolanta Kuciel i Henryk Kędziora (obecni radni).
REGULICE: Jarosław Łukasik i Dawid Knapik (obecni radni).
GROJEC - NIEPORAZ: Aneta Janik (pielęgniarka oddziałowa w 5. Szpitalu Wojskowym w Krakowie) i Przemysław Dudek (obecny sołtys Grojca).
PORĘBA ŻEGOTY: Jerzy Kotowicz (prezes Alventa Servis) i Aleksander Zieliński (emeryt i pracownik oświaty).
OKLEŚNA - ŹRÓDŁA: Józef Cichoń (prezes chrzanowskiego okręgu PZPN).
MIRÓW - PODŁĘŻE: Wiesława Jakóbik (obecna sołtys Podłęża).

KWW Tomasza Tomaszewskiego „Razem ponad podziałami"
Tomasz Tomaszewski, obecnie przewodniczący Rady Miejskiej w Alwerni, będzie się ubiegał o mandat radnego, ale też wystartuje na burmistrza Alwerni. Pełnomocnikiem wyborczym jego komitetu jest dziennikarz Michał Płoszaj.

ALWERNIA: Józef Szymocha (Stowarzyszenie Seniorzy Alwerni), Damian Czak (rzecznik UM w Skawinie), Sławomir Kurnik i Tomasz Tomaszewski (obecni radni).
BRODŁA: Przemysław Włoch (przedsiębiorca, architekt).
GROJEC - NIEPORAZ: Marzena Kubica (obecna radna) i Teresa Majewska (szefowa zespołu Krakowiaczek).
KWACZAŁA: Andrzej Jarczyk (emerytowany policjant), Krzysztof Kurek.
MIRÓW - PODŁĘŻE: Maria Kumala (obecna radna).
OKLEŚNA: Jan Cichoń (prezes spółki wodnej w Okleśnej).
PORĘBA ŻEGOTY: Julia Mazgaj i Marcin Warchoł (KGW Porębianie).
REGULICE: Amanda Tomasiczek.

KWW Bogdan Wziętek
Kandydat do rady miejskiej tworzy jednoosobowy komitet, którego pełnomocnikiem wyborczym jest jego żona Barbara, a pełnomocnikiem finansowym - córka Anita Kusek. Lekarz Bogdan Wziętek mieszka w Alwerni, prowadzi Artroskop Centrum Medyczne w Trzebini.

KWW „Przyszłość Alwerni"
Komitet tworzą obecni radni, ubiegający się o powtórny wybór: Katarzyna Drabiec z Alwerni (jej mąż Zbigniew jest pełnomocnikiem wyborczym), Krzysztof Pierzchała z Brodeł i Jerzy Kulczyk z Nieporazu, a także Józefa Brzezoń z Mirowa.

KWW Doroty Kłosek
Kandydatka startuje do rady miejskiej. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu jest jej mąż Zbigniew. Dorota Kłosek mieszka w Alwerni, prowadzi firmę usługowo-handlową Skrzatpol, jest ławnikiem w Sądzie Rodzinnym w Chrzanowie.

KWW „Novum"
Kandydat do rady miejskiej z tego komitetu to Dariusz Malczyk z Regulic. Pracuje jako kierowca i operator specjalistycznych urządzeń. Pełnomocnikiem wyborczym jest jego żona Ewelina Malczyk.