Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Komitet Ku Przyszłości Trzebini przedstawił swoich kandydatów w wyborach (WIDEO)

29.02.2024 11:00 | 1 komentarz | 5 750 odsłon | Ewa Solak
Plejada gwiazd trzebińskiej polityki z różnych ugrupowań i środowisk. Wydawałoby się, że ich wspólne działanie jest niemożliwe. A jednak udało im się stworzyć ekipę razem dążącą do zmian w gminie.
1
Komitet Ku Przyszłości Trzebini przedstawił swoich kandydatów w wyborach (WIDEO)
Kandydaci KWW Ku Przyszłości Trzebini przedstawili w środę nad Chechłem swój program
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W środę po południu nad zalewem Chechło dokonali prezentacji kandydatów.


- W naszym Komitecie skupiamy mieszkańców Trzebini zróżnicowanych pod względem wieku oraz doświadczenia w działalności obywatelskiej i społecznej. Wśród nich są dawni i obecni samorządowcy, dawni i obecni pracownicy lub dyrektorzy jednostek organizacyjnych samorządu, sołtysi, członkowie rad sołeckich i osiedlowych ale też studenci, przedsiębiorcy, społecznicy próbujący swoich sił w wyborach po raz pierwszy - mówi Emil Krawczyk, związany z Konfederacją.

Kandydatem na burmistrza Trzebini z KWW Ku Przyszłości Trzebini jest Grzegorz Żuradzki - obecny radny rady miasta Trzebini oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie (związany z PiS), ale wśród kandydatów do rady miasta jest także były były burmistrz Stanisław Szczurek, Emil Krawczyk (Konfederacja), radni Halina Henc, Marek Harwes, Waldemar Wszołek, Paweł Jasic, Marta Skowronek, Anna Świątek, Edward Molenda, Katarzyna Mendela, Barbara Dębiec, Marian Kokoszka, Dorota Dindorf, Piotr Dusza, Marzena Bober, Ireneusz Staroń, Grażyna Kalita, Jakub Kargol, Michał Dziadowiec.

- Zamierzamy budować mieszkania komunalne dla młodych, żeby gmina nam się nie wyludniała. Chcemy także ruszyć z kwestiami infrastrukturalnymi i tym, co nas boli czyli korki na drogach, chcielibyśmy stworzenia nowych dróg obwodowych. Zamierzamy w dużo szerszej skali, niż obecnie budować kanalizację sanitarną. Chcemy, żeby rozwijały się zarówno osiedla jak i sołectwa pod kątem rekreacji i sportu. Chcemy też, żeby w następnej kadencji była wybudowana duża, wielofunkcyjna hala w centrum miasta - Grzegorz Żuradzki wyliczał postulaty KWW Ku Przyszłości Trzebini.