Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

To był ręczny granatnik współczesnej produkcji. Jak znalazł się w centrum Chrzanowa?

28.02.2024 18:23 | 2 komentarze | 9 343 odsłon | Grażyna Kaim

Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie prowadzi śledztwo w sprawie granatnika, jaki został znaleziony we wtorek, 27 lutego w pustostanie przy ul. Balińskiej w Chrzanowie.

2
To był ręczny granatnik współczesnej produkcji. Jak znalazł się w centrum Chrzanowa?
Ze względu na prowadzoną akcję zamknięty był cmentarz parafialny w Chrzanowie. Wejść pilnowała policja. FOT. ŁUKASZ DULOWSKI
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś policja podaje więcej szczegółów na temat tego zdarzenia.

Przedmiot przypominający ręczny granatnik znalazł jeden z przechodniów. Jak informuje policja, mężczyzna, który wszedł do pustostanu, zauważył tam zapieczętowany karton i wyniósł go na zewnątrz. Rozpakował go i gdy zobaczył, co jest w środku, natychmiast zadzwonił na policję.

Na miejsce przyjechała policji, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe z OSP Chrzanów, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny z Krakowa, a także przewodnik z psem do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych.

Ze względów bezpieczeństwa do późnych godzin wieczornych wyłączono z ruchu część ulicy Balińskiej oraz pobliski cmentarz.

Około godz. 21 na miejsce przybyła wojskowa grupa saperska z Krakowa, która zabezpieczyła i zabrała przedmiot.

Wstępnie oceniono, iż był to ręczny granatnik współczesnej produkcji. Marka i model broni zostaną określone po opinii biegłego z zakresu broni i amunicji oraz materiałów wybuchowych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie.