Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Trzy osoby z Trzebini oszukane na „BLIKA”

23.02.2024 16:00 | 1 komentarz | 13 169 odsłon | Ewa Solak
Lepiej uważajcie dokonując zakupów lub sprzedając rzeczy na popularnych portalach. O tym, jak łatwo paść ofiarą oszustwa przekonało się kilka osób z Trzebini.
1
Trzy osoby z Trzebini oszukane na „BLIKA”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Dwie osoby pokrzywdzone wystawiły na różnych portalach towar na sprzedaż. Po tym jak odezwały się do nich osoby zainteresowane zakupem, sprzedający klikali w link otrzymany w wiadomościach - opowiada Iwona Szelichiewicz rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Po chwili do tych osób zadzwonił rzekomy przedstawiciel internetowego portalu ogłoszeniowego. W rozmowie przekonywał, że powodem rozmowy jest uzgodnienie dotyczące przesyłki, po czym polecał wygenerować i zatwierdzać nawet kilka kodów BLIK.

Trzecia z pokrzywdzonych nie wystawiała nic na sprzedaż. Z kobietą skontaktowała się natomiast osoba podająca się za pracownicę banku. Poinformowała ją, że ktoś włamuje się na jej konto i aby nie stracić pieniędzy musi przelać swoje oszczędności na tzw. „konto techniczne". Również w tym przypadku wszystkie transakcje zostały wykonane za pomocą wygenerowanych i zatwierdzonych kodów BLIK.

Policja apeluje o czujność podczas dokonywania zakupów i sprzedaży w internecie.