Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dłuższa ulica Szarych Szeregów i wizja rozbudowy osiedla Młodości w Chrzanowie

09.12.2023 13:00 | 0 komentarzy | 4 152 odsłony | Łukasz Dulowski
W przyszłorocznym budżecie gminy mają się znaleźć pieniądze na projekt rozbudowy ul. Szarych Szeregów w Chrzanowie. Chodzi o połączenie tej drogi z ul. Nowakowskiego.
0
Dłuższa ulica Szarych Szeregów i wizja rozbudowy osiedla Młodości w Chrzanowie
Ul. Szarych Szeregów na osiedlu Młodości miałaby się połączyć z ul. Nowakowskiego na osiedlu Rospontowa w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W studium zagospodarowania przestrzennego zostało zapisane, że przy obwodnicy: Szarych Szeregów - Witosa, mamy budownictwo wielorodzinne, a przy Nowakowskiego jednorodzinne. Żeby takie inwestycje mogły tam być realizowane, musimy teren między Szarych Szeregów i Nowakowskiego przeciąć drogą - uważa burmistrz Robert Maciaszek. - Projekt drogi to inwestycja na przyszłość, pod nowe bloki, czyli rozbudowę osiedla Młodości. Tak, jak to było planowane jeszcze w PRL-u - przypomina. - Dlatego projekt drogi chcemy zrobić teraz, ponieważ jesteśmy w trakcie przygotowywania planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części Chrzanowa - kontynuuje Robert Maciaszek.

Ulica Szarych Szeregów, na wysokości skrzyżowania z Witosa, miałaby dalej iść prosto, aż do Nowakowskiego. Na dokumentację przewidziano 160 tys. zł.

- Tamten teren nadaje się tylko do zabudowy mieszkaniowej. Myślałem jednak, że urząd zrobi analizę tego obszaru. Jedna droga na pewno nie załatwi niczego. Powinien być plan bardziej szczegółowy. Jeśli idziemy w budownictwo mieszkaniowe, to najpierw trzeba rozstrzygnąć kwestię, czy spalarnia odpadów ma być budowana przy Pogorskiej, w środku zagłębia mieszkaniowego - komentuje radny Ryszard Kosowski.