Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Tak wyglądają nowe pawilony handlowe (WIDEO, ZDJĘCIA)

19.11.2023 18:00 | 0 komentarzy | 6 152 odsłon | Michał Koryczan

Budowa nowoczesnych pawilonów handlowych w Babicach zakończyła się. Jest szansa, że kupcy zaczną prowadzić w nich swój biznes jeszcze w tym roku.

0
Tak wyglądają nowe pawilony handlowe (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wójt Babic Radosław Warzecha na tle nowych pawilonów handlowych w Babicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Prace budowlane na części handlowej placu Mogielnickiego w Babicach rozpoczęły się ponad rok temu. W miejscu wyburzonych obiektów powstały nowe - większe, nowocześniejsze i podłączone do kanalizacji.

Jest w nich miejsce na trzy sklepy oraz jeden lokal gastronomiczny. Powstała również toaleta publiczna (na brak której ludzie często narzekali), a na terenie pomiędzy pawilonami a ulicą Krakowską - zieleniec.

Dostawa towarów do poszczególnych sklepów będzie możliwa od strony parkingu na placu Mogielnickiego oraz kościoła.

Inwestycja (obejmuje wyłącznie grunty należące do gminy Babice) jest już gotowa. Roboty na placu Mogielnickiego wykonała firma Berny&Berny z Jankowic. Prace kosztowały 4,6 mln zł brutto. W ramach zeszłorocznej edycji Polskiego Ładu gmina otrzymała na to zadanie 3,2 mln zł dotacji. Resztę dołożyła z własnego budżetu.

- Jesteśmy na etapie odbiorów. Oficjalne otwarcie planujemy 6 grudnia, czyli na mikołajki. Opublikowaliśmy wykaz nieruchomości do dzierżawy. Zainteresowani już przyjeżdżają, żeby obejrzeć lokale. Wkrótce ogłosimy przetarg na dzierżawy. Jeśli zgłoszeń będzie tyle, ile pojawiło się zapytań, to jestem spokojny o zagospodarowanie wszystkich pomieszczeń. Zakładam, że jeszcze w tym roku dzierżawcy rozpoczną działalność - mówi Radosław Warzecha, wójt Babic.