Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Pochód Świętych zamiast Halloween w Trzebini-Sierszy (WIDEO,ZDJĘCIA)

31.10.2023 20:18 | 11 komentarzy | 4 342 odsłony | Michał Papiernik

W kontrze do imprez halloweenowych stowarzyszenie Misericordi po raz siódmy zorganizowało korowód świętych.

11
Pochód Świętych zamiast Halloween w Trzebini-Sierszy (WIDEO,ZDJĘCIA)
Mali święci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Trasa korowodu rozpoczęła się przy Szkole Podstawowej nr 6 w Gaju, skąd uczestnicy przeszli do kościoła w Sierszy. Wzięło  w nim udział około 100 osób. Dzieci miały na sobie stroje świętych, między innymi świętych:  Huberta, Matki Teresy z Kalkuty, Rity, Alberta, Stanisława Kostki, Franciszka. Nie zabrakło również św. Jana Pawła II, Matki Boskiej, Świętego Krzysztofa, a także aniołków.

Po pochodzie uczestnicy spotkali się w parafii Niepokalanego Serca NMP w Trzebini – Sierszy, na modlitwie i  śpiewach.

W podziemiach kościoła dzieci odpaliły zimne ognie, a czteroosobowe jury nagrodziło wszystkich uczestników Pochodu Świętych. Uznało, że wszystkie stroje zasługują na wyróżnienie. Upominki ufundowali: Stowarzyszenie Misericordi oraz Parafia w Sierszy.

Uroczystości miały na celu przypomnieć, że każdy z nas jest powołany do świętości. Na drodze do niej mogą nas wspomagać wzorce Świętych. Mają być zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznawania własnych patronów i świętych Kościoła, by za ich przykładem i z ich orędownictwem dążyć do zbawienia.

Jednocześnie ma to być alternatywa dla rodziców, którzy nie chcą, aby ich dzieci brały udział w obchodzonych tego dnia zwyczajach pogańskiego Halloween, które pojawiły się w naszej kulturze.