Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Płynie fala krytyki po otwarciu przejazdu pod wiaduktem na Siennej w Chrzanowie

04.09.2023 19:00 | 25 komentarzy | 14 785 odsłon | Łukasz Dulowski
Mieszkańcy narzekają, że pomimo dwóch pasów ruchu pod zmodernizowanym wiaduktem kolejowym na Siennej, sygnalizacja działa po staremu.
25
Płynie fala krytyki po otwarciu przejazdu pod wiaduktem na Siennej w Chrzanowie
Sygnalizacja na ul. Podwale w Chrzanowie, przy skrzyżowaniu z Sienną. FOT. JANUSZ KRUPNIK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Janusz Krupnik, sołtys Pogorzyc, ale co ważniejsze - zawodowo pracujący jako instruktor nauki jazdy, tak pisze:
„Zastanawiam się, po co jest to czerwone światło do skrętu w prawo z ulicy Podwale na Sienną. Najtaniej byłoby zamontować sygnalizator z zieloną strzałką do skrętu w prawo przy czerwonym świetle".

- Według mnie trzeba od nowa przemyśleć i zaprojektować układ faz sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Rozdzielić fazę ul. Podwale i ul. Borowcowa w ten sposób, aby pojazdy skręcające z ul. Borowcowej na ul. Sienną nie były dławione przez pojazdy z ul. Podwale - uważa Marcin Karcz.

- Bez sensu - niby dwa pasy pod mostem, a światła ustawione tak, jak były. Przecież po pierwsze prawoskręt od Podwala może jechać jednocześnie z zielonym od Siennej. Po drugie - lewoskręt od Borowcowej i przejazd na wprost od Podwala musi mieć osobną zmianę lub wydłużenie fazy zielonego przy czerwonym od Podwala - podpowiada pani Katarzyna.

- Niby dwukierunkowy wiadukt i dwa pasy ruchu, a jeździmy tak jak było. Remont nie obejmował programowania sygnalizatorów? - dziwi się inny Czytelnik.

- To jakiś kompletny blamaż. Wiadukt jest dwukierunkowy, a działa dokładnie jak jednokierunkowy przed remontem. To ani śmieszne, ani tragiczne. To zwyczajnie przykre - komentuje pan Kamil.