Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Zapadliska. W rejonie Grunwaldzkiej w Trzebini konieczne są dalsze wiercenia kontrolne i badania geologiczne

21.08.2023 15:34 | 0 komentarzy | 6 175 odsłon | Alicja Molenda
GiG zakończył badania mikrograwimetryczne na terenach zabudowy przy ul. Grunwaldzkiej w Sierszy, a także w rejonie obejmującym korty tenisowe oraz Willę NOT. Co z nich wynika?
0
Zapadliska. W rejonie Grunwaldzkiej w Trzebini konieczne są dalsze wiercenia kontrolne i badania geologiczne
W rejonie willi NOR w Trzebini Sierszy sugerowane jest wykonanie 5 odwiertów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak podała w komunikacie SRK, w rejonie bloków przy ul. Grunwaldzkiej, w obrębie terenu objętego niegdyś płytką eksploatacją, nie ma wyraźnych stref, wskazujących na utrzymywanie się pustek blisko powierzchni terenu.

Jednakże, z uwagi na stwierdzenie obecności pustek i stref rozluźnionych skał na głębokości eksploatacji pokładu podczas wierceń przy uzdatnianiu placu zabaw, nie można całkowicie wykluczyć zagrożenia powstawaniem zapadlisk w tym rejonie, jak i ciągłych odkształceń terenu (lokalnych obniżeń) na pozostałej części obszaru. W związku z tym, w obrębie wyznaczonych w opracowaniu trzech miejsc,  zaproponowano przeprowadzenie weryfikujących je prac geologicznych.

W rejonie Willi NOT miejsca zagrożenia powiązane są z lokalną budową geologiczną i sytuacją górniczą. Tutaj wyodrębnione zostały strefy znacznych rozluźnień i pustek w górotworze. Celem sprawdzenia danych geofizycznych zalecono wykonanie pięciu wierceń badawczych do głębokości zalegania najpłytszego, eksploatowanego pokładu węgla kamiennego.

O wynikach badań mikrograwimetrycznych  rejonie ZSTU w Trzebini pisaliśmy TUTAJ