Nie masz konta? Zarejestruj się

Płaza

Czułe spotkanie z seniorami. Będzie piknik i pokaz garncarstwa

28.07.2023 14:00 | 0 komentarzy | 1 824 odsłona | Ewa Solak
We wtorek 1 sierpnia Fundacja Czuła Stodoła w Płazie zaprasza na piknik w starym sadzie. Uczestnicy będą mogli nauczyć się technik garncarskich i porozmawiać o tradycjach regionu.
0
Czułe spotkanie z seniorami. Będzie piknik i pokaz garncarstwa
Fundacja Czuła Stodoła zaprasza seniorów na piknik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza skierowana jest do seniorów i zacznie się o godzinie 16.00, zaś zakończy o godzinie 19.00.

Organizatorzy przewidzieli m.in. pokaz tradycyjnych technik garncarskich na kole. Chętni będą mogli usiąść do koła garncarskiego i pod okiem Doroty Kouby spróbować utoczyć z gliny jakieś naczynie. Zaplanowano rozmowy o tradycjach regionu, a także kawę, herbatę i poczęstunek.

Zainteresowani mogą się zgłaszać udziału w pikniku. Można to zrobić - także grupowo -  pisząc na adres email: czulastodola@gmail.com lub dzwoniąc na numer 502 37 67 01. Udział jest bezpłatny.

Czuła Stodoła mieści się w starym, prawie stuletnim sadzie, w cieniu szarych, złotych i czerwonych renet. Dorota Kouba prowadzi tu pracownię garncarską, a w ramach Fundacji organizuje spotkania, warsztaty, koncerty i wystawy.

Czułe spotkania z seniorami sfinansowano z programu Małopolska Lokalnie ze środków Rządowego Programu NOWEFIO Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Komitetu Pożytku Publicznego oraz z dotacji z Gminy Chrzanów.