Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

SRK wybrała wykonawcę podsadzenia cmentarza. Operacja ma potrwać rok

05.07.2023 21:46 | 2 komentarze | 5 081 odsłon | Alicja Molenda
Za udatnienie cmentarza przy Jana Pawła II w Trzebini, SRK ma zapłacić 14 390 000 zł. Prace zamierza  powierzyć firmie FIBRANET Group z Sosnowca.
2
SRK wybrała wykonawcę podsadzenia cmentarza. Operacja ma potrwać rok
Cmentarz w Trzebini Sierszy 29.06.2023 r. podczas badania georadarem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyboru najkorzystniejszej oferty przetargowej SRK dokonała we wtorek, 4 lipca. Najtańszą złożyła spółka FIBRENET Group sp. z o.o. z Sosnowca. Jak można przeczytać w internecie, specjalizuje się w budowie sieci  światłowodowych. Rzecznik prasowy SRK Mariusz Tomalik nie udzielił "Przełomowi" odpowiedzi na pytanie o doświadczenie powstałej w 2019 r. spółki w branży budowlanej i górniczej. Odesłał do dokumentacji przetargowej.

Przetarg jest rozstrzygany od końca kwietnia. Jeśli pozostali jego uczestnicy, a było ich czterech, od rozstrzygnięcia się nie odwołają, po 10 lipca Spółka Restrukturyzacji Kopalń podpisze umowę na uzdatnienie gruntu pod cmentarzem w Sierszy z FIBRENETEM.

Z warunków przetargu wynika, że prace będą prowadzone przez 12 miesięcy. SRK obiecywała, że po ich zakończeniu, cmentarz będzie w pełni dostępny. Na pewno jednak nie przed świętem zmarłych.