Nie masz konta? Zarejestruj się

Płaza

Impreza charytatywna dla Marcina i konkurs na najlepsze pieczone ziemniaki

03.07.2023 14:00 | 0 komentarzy | 3 445 odsłony | Ewa Solak
W sobotę 8 lipca na placu przy kościele w Płazie odbędzie się piknik na rzecz chorego Marcina Nizioła. Organizatorzy proszą o wsparcie dla mieszkańca sołectwa.
0
Impreza charytatywna dla Marcina i konkurs na najlepsze pieczone ziemniaki
W najbliższą sobotę w Płazie odbędzie się piknik charytatywny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do godz. 20.00.#mce_temp_url#

- Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa i pomocy. Podczas pikniku będziemy prowadzić zbiórkę na leczenie i rehabilitację Marcina - zapowiada Ernest Ciepałowicz organizator pikniku.

Podczas pikniku przewidziano pokaz strażacki, zlot samochodów Trzebinia Classic, dmuchańce, warsztaty i zagrodę ze zwierzętami dla dzieci.

W trakcie pikniku odbędzie się konkurs na najlepsze pieczone ziemniaki z ogniska (zgłoszenia pod nr tel. 695 316 984).

-Przewidzieliśmy również koncerty. Wystąpią: Rasp'N'Roll, Ludzie, duet Katarzyna i Artur Likus, a także DJ Paweł - wylicza Ernest Ciepałowicz.

Dodatkowo na stoiskach pojawią się lokalne przysmaki, m.in. swojskie mleko czy chleb ze smalcem.

Każdy, kto będzie miał ochotę, może skorzystać z przejażdżki klasykami. Za wrzucone 50 zł do puszki Stowarzyszenie Trzebinia Classic zorganizuje dojazd wybranym samochodem do skansenu w Wygiełzowie, gdzie będzie można zrobić sobie zdjęcie.


Marcin Nizioł jest mieszkańcem Płazy. W 2016 r. przeszedł poważną operację usunięcia guza mózgu (glejak III). Od tamtej pory zmaga się z padaczką, niedowładem, wodogłowiem, problemami z pamięcią, jaskrą. Na początku 2020 roku, guz częściowo odrósł. Ze względu na lokalizację, kolejna operacja była bardzo ryzykowna. Podjął leczenie onkologiczne. Ciągła terapia i rehabilitacja stawiała go na nogi. Doznał jednak udaru pnia mózgu i jego stan bardzo się pogorszył. Marcin wymaga ciągłej opieki i leczenia. Jest pod opieką fizjoterapeutów i logopedy.
Wszystkie te działania są bardzo kosztowne. Miesięczny koszt terapii i rehabilitacji to ok 6,5 tys. zł. Rodzina prosi o wsparcie. Pieniądze można wpłacać przez zrzutka.pl - link TUTAJ