Nie masz konta? Zarejestruj się

Balin

Grzybek zmieni się nie do poznania

04.06.2023 18:00 | 0 komentarzy | 2 544 odsłony | Łukasz Dulowski
Tak jest nazywany obiekt rekreacyjny przy Lipowej w Balinie, w sąsiedztwie boiska sportowego. Zostanie zmodernizowany.
0
Grzybek zmieni się nie do poznania
Wizualizacja balińskiego Grzybka po modernizacji. MATERIAŁ UM CHRZANÓW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Grzybkiem opiekuje się UKS Akademia Piłkarska 21, organizująca m.in. treningi piłki nożnej, mecze towarzyskie, ale też naukę języka angielskiego dla dzieci.

Na kompleksowy remont obiektu przy Lipowej w Balinie gmina pozyskała 193 tys. zł z Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo na Jurze". Całkowity koszt oszacowano na 305 tys. zł (wcześniej była mowa o 425 tys. zł).

Burmistrz Robert Maciaszek informuje, że na razie zostanie wyremontowany budynek i wiata od strony boiska. Modernizacja zadaszenie nad sceną i drugiej wiaty to plan na kolejny etap. 

***
Klub sportowy Akademia Piłkarska 21 trenuje na balińskim boisku od 2017 roku. Paweł Smółka, prezes i trener klubu, od samego początku użytkowania tego obiektu szuka pomysłów i rozwiązań na jego dofinansowanie i remont.

Jak już wcześniej pisaliśmy, klub zdobył na remont szatni grant w wysokości 10 tys. zł z projektu MOWES2 (Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej), w co zainwestował dodatkowo 4 tys. zł. Kupiono też zjeżdżalnię dmuchaną oraz semafory świetlne, na które również pozyskano grant w wysokości 10 tys. zł z tego samego projektu, a wkład własny wyniósł 5 tys. zł.