Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Dramat w Libiążu. Syn oskarżony o zabójstwo własnej matki

12.05.2023 12:13 | 11 komentarzy | 21 167 odsłon | Michał Koryczan

Libiąscy policjanci zatrzymali 42-latka, który odpowie za zabójstwo swojej 79-letniej matki. Mężczyźnie grozi dożywocie.

11
Dramat w Libiążu. Syn oskarżony o zabójstwo własnej matki
Fot. KPP Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak poinformowała w piątek chrzanowska policja, do tragedii doszło w poniedziałek, 8 maja.

- Około godziny 11:20 libiąski dyżurny otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że dwie pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej nie mogą dostać się do swojej podopiecznej. Patrol, który przyjechał na miejsce wszedł do domu, gdzie już na parterze domu zauważył na stole leżącą broń, najprawdopodobniej replikę pistoletu - relacjonuje Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka chrzanowskiej policji.

Policjanci udali się do pozostałych pomieszczeń na piętrze domu. W jednym z pokoi zauważyli siedzącego na krześle mężczyznę, który nie reagował na polecenia mundurowych.

W pomieszczeniu tym również znajdowały się inne egzemplarze broni (również najprawdopodobniej repliki), a także nóż, na którym znajdowały się ślady zaschniętej krwi.

- W pokoju obok na łóżku leżała kobieta, która posiadała ranę głowy. Kobieta już nie żyła. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do szpitala, a następnie do pomieszczeń dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny a zwłoki kobiety zabezpieczono do sekcji. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie przez prokuratora mieszkańcowi Libiąża zarzutu zabójstwa - mówi Iwona Szelichiewicz.

W środę, 10 maja sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi nawet dożywotnie więzienie.

Śledczy wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia oraz ustalają motywy działania podejrzanego.

 


CZYTAJ RÓWNIEŻ

Igrzyska Młodzieży w piłce nożnej. Myślachowice i „ósemka" górą w gminie Trzebinia

Piłkarze ręczni z Chrzanowa awansowali do turnieju mistrzów i czekają na komplet rywali

Piłkarski weekend. Sprawdź terminarz sobotnich i niedzielnych meczów

Igrzyska Dzieci w piłce nożnej. Czyżówka zdominowała zawody w gminie Trzebinia

Zamykają przejazd kolejowy, autobusy pojadą skróconą trasą

Umowa na przebudowę ulicy Wyszyńskiego podpisana