Nie masz konta? Zarejestruj się

Balin

Burmistrz chce rozmawiać o Grzybku

17.01.2023 15:00 | 0 komentarzy | 3 793 odsłony | Łukasz Dulowski
Mieszkańcy Balina będą mogli się wypowiedzieć na temat zaproponowanej modernizacji tzw. Grzybka.
0
Burmistrz chce rozmawiać o Grzybku
Wizualizacja nowego Grzybka przy Lipowej w Balinie, przygotowana przez firmę N-Projekt
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tak jest nazywany obiekt rekreacyjny, zlokalizowany przy Lipowej w sąsiedztwie boiska sportowego. Aktualnie opiekuje się nim UKS Akademia Piłkarska 21. Organizuje m.in. treningi piłki nożnej, mecze towarzyskie, ale też naukę języka angielskiego dla dzieci.

Klub sportowy Akademia Piłkarska 21 trenuje na balińskim boisku od 2017 roku. Paweł Smółka, prezes i trener klubu, od samego początku użytkowania tego obiektu szuka pomysłów i rozwiązań na jego dofinansowanie i remont.

Jak już wcześniej pisaliśmy, klub zdobył na remont szatni grant w wysokości 10 tys. zł z projektu MOWES2 (Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej), w co zainwestował dodatkowo 4 tys. zł. Kupiono też zjeżdżalnię dmuchaną oraz semafory świetlne, na które również pozyskano grant w wysokości 10 tys. zł z tego samego projektu, a wkład własny wyniósł 5 tys. zł.

Jeśli chodzi o mocno zniszczonego Grzybka, to aktualnie jest gotowy projekt. Według wcześniejszych informacji, koszt prac wyceniono na ok. 425 tys. zł. Urząd miejski twierdzi, że próbuje pozyskać dofinansowanie do tej inwestycji.


23 stycznia (poniedziałek), od godz. 16, w filii biblioteki przy Jaworznickiej w Balinie zaplanowano konsultacje z mieszkańcami w sprawie modernizacji Grzybka.