Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

14.01.2023 19:00 | 4 komentarze | 12 592 odsłon | Michał Koryczan

Pojemniki na odpady zmieszane oraz na bioodpady mają być opisane. Dotyczy to nieruchomości w Chrzanowie, Trzebini i Libiążu.

4
Gońcy przyniosą do domów naklejki
Naklejki na pojemniki na śmieci. Fot. Arkadiusz Pypłacz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Od 1 stycznia 2023 r. zmieniła się firma odbierająca odpady w Chrzanowie, Trzebini i Libiążu w ramach organizowanego przez ZMGK w Chrzanowie w systemu gospodarowania. Dotychczasowego wykonawcę tej usługi zastąpiła firma MIKI z Krakowa.

To nie jedyna zmiana. Pojemniki do gromadzenia zmieszanych odpadów komunalnych oraz bioodpadów powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych muszą być oznaczone numerem porządkowym nieruchomości, a w przypadku wystawiania pojemników przy innej ulicy również nazwą ulicy oraz numerem porządkowym nieruchomości, tak aby umożliwić przedsiębiorcy odbierającemu odpady komunalne jednoznaczną identyfikację właściciela nieruchomości, który ten pojemnik wystawia.

Naklejki na pojemniki z miejscem na ich opisanie oraz z materiałami edukacyjnymi zostaną dostarczone do każdej nieruchomości zamieszkałej w styczniu 2023 r. wraz z zawiadomieniem o zmianie stawki opłaty.

- Od poniedziałku gońcy ruszają w teren i systematycznie będą dostarczać do mieszkańców naklejki na pojemniki na śmieci wraz z materiałami edukacyjnymi - mówi Arkadiusz Pypłacz, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie

Przypomina, że naklejki dostępne są również w Punkcie Obsługi prowadzonym przez Związek przy ul. Sokoła 30 w Chrzanowie oraz w każdym PSZOK-u.

Od 1 lutego 2023 r. w Chrzanowie, Trzebini i Libiążu będzie obowiązywać nowa stawka opłaty za odpady, tj. 35 zł od osoby. Więcej niż dotychczas zaoszczędzą osoby, które kompostują odpady bio i zielone we własnych przydomowych kompostownikach.

Właściciele nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej mogą skorzystać z ulgi za kompostowanie i obniżyć miesięczna opłatę o 5 zł od każdego zadeklarowanego mieszkańca.


Czytaj również

Niepewna przyszłość klubów z gminy Libiąż. Mniej pieniędzy na sport

Bezkompromisowa Wisła zagra pięć sparingów

Pijany kierowca zaatakował policjantów

Kto może dostać tytuł „Zasłużony dla gminy Babice"

9 drużyn powalczy w Trzebińskiej Lidze Siatkówki

Nagrody dla ludzi sportu. Można już składać wnioski