Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Nagrody dla ludzi sportu. Można już składać wnioski

13.01.2023 16:00 | 0 komentarzy | 3 552 odsłony | Michał Koryczan

Rozpoczął się nabór wniosków o nagrody starosty chrzanowskiego dla sportowców, trenerów i działaczy sportowych za osiągnięcia uzyskane przez nich w 2022 roku.

0
Nagrody dla ludzi sportu. Można już składać wnioski
Nagrodzeni w 2022 roku. Fot. Marek Oratowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wnioski będą przyjmowane do wtorku, 28 lutego. Mogą je składać zawodnicy (jeśli są niepełnoletni, to ich rodzice lub opiekunowie prawni), związki, stowarzyszenia sportowe, trenerzy, jednostki samorządu terytorialnego oraz inne jednostki związane z wykonywaniem zadań z dziedziny kultury fizycznej.

Dokumenty należy złożyć na dzienniku podawczym Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, mieszczącego się przy ul. Partyzantów 2. Nagrody przyznawane są w formie pieniężnej. W puli znajduje się 25 tys. zł.

Nominowanymi do nagrody mogą zostać:

  • zawodnicy, kluby sportowe za osiągnięcia sportowe i godne reprezentowanie powiatu chrzanowskiego na krajowej i międzynarodowej arenie sportowejtrenerzy, których podopieczni osiągają wysokie wyniki w sporcie
  • działacze sportowi za szczególny wkład w rozwój sportu na terenie powiatu chrzanowskiego, w tym sportu osób niepełnosprawnych,
  • inne osoby wyróżniające się w działalności sportowej polegającej na: wybitnych osiągnięciach i pracy na rzecz rozwoju sportu i kultury fizycznej oraz propagowaniu kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży

W 2022 roku nagrody starosty otrzymało:

  • pięciu sportowców: Milena Surowiec (taniec, Just Dance Studio Chrzanów), Wiktoria Ziober (sporty walki, Sparta Chrzanów), Wiktor Starczyński (akrobatyka sportowa, UMKS PMOS Chrzanów), Fabian Skowronek (Akademia Bokserska Libiąż) i Piotr Woch (kajakarz, MKSW Trzebinia).
  • trzech trenerów: Ariel Środa (Akademia Bokserska Libiąż), Marek Starczyński (UMKS PMOS Chrzanów) i Ewa Sierka (KS Victoria Trzebinia).
  • dwóch działaczy sportowych: Bogusława Majewska (UKS Czwórka Libiąż) i Stanisław Bąk (PKS Arka Babice i PPN Chrzanów)


Czytaj również

Sędziowie powalczą o mistrzostwo Małopolski Zachodniej

Zamkną drogę w Chrzanowie, autobusy pojadą objazdem

Pół miliona złotych dla klubów sportowych z gminy Trzebinia. Sprawdź, kto ile dostał

Najnowszy ranking liceów i techników. Jak wypadły nasze szkoły?

Most na Wiśle zostanie zburzony. W jego miejsce powstanie nowa przeprawa

Kto w zimie sprawdzi formę Świtu Krzeszowice