Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

CHRZANÓW. Śmierć w urzędzie pracy

27.10.2010 17:10 | 14 komentarzy | 14 639 odsłon | red
W środę około godziny 10.30 w poczekalni pośredniaka zmarł 52-letni mieszkaniec Chrzanowa. Przyczynę zgonu mężczyzny wykaże sekcja zwłok.
14
CHRZANÓW. Śmierć w urzędzie pracy
Pracownicy zakładu pogrzebowego wynoszą ciało 52-latka z Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę około godziny 10.30 w poczekalni pośredniaka zmarł 52-letni mieszkaniec Chrzanowa. Przyczynę zgonu mężczyzny wykaże sekcja zwłok.

- Siedział w poczekali osób bezrobotnych na parterze budynku. Nagle osunął się na ziemię. Ułożyłam go w pozycji bezpiecznej-bocznej – powiedziała w środę jedna z Czytelniczek “Przełomu”, która zadzwoniła na telefon dziennikarza dyżurnego.

Pracownicy urzędu wyjaśnili, że wzywali pogotowie dwukrotnie. Jak oceniła Alicja Bębenek, odpowiedzialna za przestrzeganie zasad Bezpieczeństwa Higieny Pracy w chrzanowskim pośredniaku, karetka dotarła na miejsce po ok. 15 minutach od zdarzenia.

- Kiedy przybiegłam do poczekalni, mężczyzna leżał ułożony we właściwej pozycji. Natychmiast przystąpiłam do reanimacji. Zastosowałam sztuczne oddychanie, ale nie wyczuwałam pulsu ani na szyi, ani też na rękach. Próbowałam też krzyczeć, pytając czy mnie słyszy. Nie reagował – zrelacjonowała Alicja Bębenek.

Pozostali pracownicy instytucji poprosili klientów o przejście na pierwsze piętro. Kontynuowali tam przyjmowanie interesantów.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Obecni byli także prokurator i policjanci.

- Ciało zostało skierowane na sekcję zwłok. Wstępnie wykluczamy udział osób trzecich – powiadomił Robert Matyasik, rzecznik prasowy chrzanowskiej policji.

W środę poczekalnia dla osób bezrobotnych była zamknięta do końca dnia pracy urzędu. W czwartek będzie czynna normalnie.
(jk)