7 goli MKS Trzebinia w sparingu z drużyną Andrzeja Sermaka

30.07.2022 12:00 | 1 komentarz | 4 910 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 30.07.2022 14:00

AKTUALIZACJA

W piątkowym meczu sparingowym piłkarze trzebińskiego MKS pokonali wysoko Koronę Skawinki.

1
Jakub Grzyb zdobył jedną z bramek dla MKS Trzebinia w sparingu z Koroną Skawinki

Sparingi

Korona Skawinki - MKS Trzebinia 2-7 (2-2)

MKS: Cwynar - testowany 1, Sieczko, Martyniak, Korcz, testowany 2, Zybiński, testowany 3, Sz. Kurek, Grzyb, Kowalik oraz Wróbel, testowany 4, Gałka, testowany 5, J. Pająk, Ł. Skrzypek, Baran

W swoim trzecim letnim sparingu „żółto-czarni" wygrali wysoko z występującą w wadowickiej A-klasie Koroną Skawinki. MKS po raz drugi w tym roku mierzył się z zespołem prowadzonym przez Andrzeja Sermaka (urodzony w Libiążu trener, jeszcze jako piłkarz wystąpił w ponad 130 meczach ekstraklasy w barwach Ruchu Chorzów, Hutnika Kraków, GKS Katowice i Szczakowianki Jaworzno) i ponownie zaaplikował rywalowi 7 goli.
W lutym pozwolił przeciwnikowi na zdobycie jednej bramki. W miniony piątek zawodnicy Korony dwukrotnie znaleźli sposób na golkipera Trzebini.
Po pierwszej połowie podopieczni Wojciecha Skrzypka remisowali z niżej notowanym rywalem 2-2, ale po zmianie stron już tylko oni wpisywali się na listę strzelców.
Dwie bramki dla MKS zdobył Jakub Pająk, a po jednym trafieniu dorzucili Jakub Grzyb, Łukasz Skrzypek oraz trzech testowanych piłkarzy.
- Drużyny prowadzone przez Andrzeja Sermaka są zawsze w miarę poukładane. Tak samo jest w przypadku Korony. W pierwszej odsłonie dwa błędy indywidualne spowodowały, że w pewnym momencie przegrywaliśmy nawet 1-2. W drugiej połowie, po zmianie kilku zawodników, nasza dominacja była całkowita, czego efektem było zdobycie przez nas pięciu goli. Gdyby nie udane interwencje bramkarza, mogło być ich nawet więcej - mówi Wojciech Skrzypek, szkoleniowiec MKS.
W środę, 3 sierpnia o godz. 18:00, w swoim ostatnim sparingu trzebiński piątoligowiec zmierzy się na wyjeździe z Unią Kosztowy (śląska czwarta liga).

Wyniki innych sparingów:

Świt Krzeszowice - Przemsza Klucze 3-0 (Krzysztof Widzyk, Krystian Kowalczyk, Dawid Kubacki)

Victoria 1918 Jaworzno - Spójnia Osiek 2-3