Tysiące biegaczy wystartowało w Cracovia Maraton. Nasi zawodnicy też pokonali 42 kilometry

24.04.2022 17:00 | 2 komentarze | 4 924 odsłony | Marek Oratowski
W niedzielę formę i wytrzymałość sprawdziło 5 tysięcy biegaczy uczestniczących w Cracovia Maraton. Impreza wróciła po trzyletniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Na liście startujących była grupa zawodników z powiatu chrzanowskiego i gminy Krzeszowice.
2
Biegacze z ziemi chrzanowskiej przed startem, fot. Facebook

Na liście startowej znalazło się 5 tysięcy osób, w tym ponad 400 kobiet oraz blisko 700 obcokrajowców z niemal 50 krajów. W tym prawie setka Ukraińców, którzy nie musieli wnosić opłat. Uczestnikom nie przeszkodziło zimno i deszczowa pogoda. Wszyscy wystartowali z Rynku Głównego w Krakowie.

Wygrał 32-letni Kenijczyk David Metto. Dystans 42 km i 195 metrów pokonał w 2 godziny 14 minut i 7 sekund. Najlepszym Polakiem okazał się drugi w całej stawce Tomasz Janusz. Do zwycięzcy stracił 20 minut. Na liście startowej była też reprezentacja zawodników i zawodniczek z powiatu chrzanowskiego i gminy Krzeszowice. W pierwszym sklasyfikowanym tysiącu uczestników było dziesięciu naszych biegaczy.

Najwyżej, bo na 58. miejscu, został sklasyfikowany Dawid Józefik z Chrzanowa (2 godziny 57 minut i 5 sekund. Łukasz Nowak z Krzeszowic zajął 162. lokatę z czasem 3 godziny 8 minut i 49 sekund, trzebinianin Daniel Siata był 184. (3 godziny 10 minut i 31 sekund), a Marek Gaj z Krzeszowic minął linię mety na 256. miejscu (3 godziny 14 minut i 58 sekund). Paweł Jarosz (Nawojowa Góra), 344. w całej stawce, osiągnął czas 3 godzin i 20 minut. Paweł Kuciel z Tenczynka był 456. (3 godziny 25 minut i 36 sekund), Mirosław Korbut z Chrzanowa 614. (3 godziny 30 minut i 59 sekund), a Łukasz Chałupa z Krzeszowic zajął 849. miejsce (3 godziny 41 minut i 19 sekund).

Chrzanowianin Andrzej Kawałek na linię mety przybiegł 854. (3 godziny 41 minut i 25 sekund), a Tomasz Flasiński (Krzeszowice) zajął 857. lokatę (3 godziny 41 minut i 28 sekund).

Oczywiście to nie wszyscy lokalni biegacze, którzy stanęli na starcie. Pełną listę wyników możecie zobaczyć TUTAJ.