Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Kierowca źle oszacował wysokość wiaduktu kolejowego nad ulicą Sienną w Chrzanowie

12.02.2022 20:00 | 11 komentarzy | 7 032 odsłon | Łukasz Dulowski
W efekcie samochód dostawczy na chrzanowskich rejestracjach utknął na jakiś czas pod wiaduktem, a paka, w której znajdowała się m.in. woda mineralna w butelkach, została uszkodzona.
11
Kierowca źle oszacował wysokość wiaduktu kolejowego nad ulicą Sienną w Chrzanowie
Tak wyglądał samochód dostawczy po tym, jak nie zmieścił się pod wiaduktem kolejowym na Siennej w Chrzanowie. Zdjęcie przysłane przez Czytelnika
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Kierowca skręcał z ul. Podwale w Sienną. Na wiadukcie mamy znak, że wysokość dotycząca przejazdu wynosi 3,5 metra. Kierowcy nic się nie stało. Został natomiast ukarany mandatem w wysokości 1 500 zł.

Wiadukt nad Sienną, podobnie jak nad Krasickiego (odnoga od Świętokrzyskiej), ma być przebudowywany dopiero w 2023 r.

Od 2020 r. trwają roboty na chrzanowskim odcinku linii kolejowej, dzielącej miasto na dwie części. Prace obejmują modernizację torów wraz z siecią trakcyjną oraz wiadukty. Aktualnie dotyczy ona pięciu obiektów.

Poza Krakowską, od kilku miesięcy możemy przejechać również pod wiaduktem nad ul. 29 Listopada. Asfalt ma być położony w kwietniu 2022 r.

Na otwarcie przejazdu pod wiaduktami nad ul. Zbożową i Kadłubek będziemy musieli jeszcze poczekać. Jak wynika z informacji przekazanych przez wykonawcę inwestycji, w przypadku pierwszego z obiektów zakończenie prac planowane jest w kwietniu, a drugiego w lipcu tego roku.

Czytaj również