Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Ta zmiana ma pomóc kierowcom jadącym z Borowcowej na Sienną w Chrzanowie

29.01.2021 19:10 | 5 komentarzy | 10 017 odsłon | Michał Koryczan
Kierowcy jadący od Borowcowej mają obecnie duży problem ze skręceniem pod wiadukt na Siennej.
5
Ta zmiana ma pomóc kierowcom jadącym z Borowcowej na Sienną w Chrzanowie
Fot. Łukasz Dulowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na Podwalu znacznie zwiększył się ruch samochodowy. Ma to związek z zamkniętymi wiaduktami kolejowymi na Krakowskiej, 29 Listopada i Kadłubek. Obiekty te są przebudowywane.

Duży problem (zwłaszcza rano) ze skręceniem pod wiadukt na Siennej mają osoby jadące od Borowcowej. W tym samym czasie zielone światło mają też kierowcy jadący od Podwala w kierunku Siennej, Fabrycznej lub Borowcowej. Przy wzmożonym ruchu muszą długo czekać na swoją kolej.

Czas, w jakim kierowcy jadący m.in. od Borowcowej mają zielone światło został wydłużony o siedem sekund. Zbyt wiele to jednak nie pomogło.

W sprawie poprawy sytuacji w rejonie tego skrzyżowania spotkali się ostatnio przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie, Urzędu Miejskiego w Chrzanowie oraz wykonawcy przebudowy wiaduktów kolejowych.

- Doszliśmy do wniosku, że spróbujemy dokonać zmiany w sygnalizacji świetlnej. W godzinach porannych, gdy więcej osób jedzie do centrum miasta, światło zielone będą mieli dłużej kierowcy jadący od Borowcowej i Podwala. Z kolei w godzinach popołudniowych, kiedy ludzie przede wszystkim wyjeżdżają z centrum miasta, więcej czasu na przejazd będą miały osoby wyjeżdżające z Siennej. Myślę, że to powinno pomóc - mówi Grzegorz Żuradzki, dyrektor PZD w Chrzanowie.

Zakłada, że do trzech tygodni wszystko będzie gotowe. Koszty związane z przeprogramowaniem sygnalizacji oraz projektem zmiany organizacji ruchu ma pokryć wykonawca przebudowa wiaduktów.


Przeczytaj również:

Wraca PKO Ekstraklasa. Patryk Plewka z Libiąża gotowy do gry

Amatorskie zespoły piłkarskie nadal nie mogą trenować i grać sparingów

Uwaga pasażerowie. Zmiany w rozkładach jazdy autobusów linii 9, 15 i 30

Uwaga! Przebijają opony, a gdy je wymieniamy, kradną co popadnie

Najnowszy ranking liceów i techników. Jak wypadły nasze szkoły?

Zmiany na ważnych stanowiskach w urzędzie w Babicach (WIDEO)

Zaczęło się wyburzanie wiaduktu nad Krakowską w Chrzanowie (WIDEO, ZDJĘCIA)