Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Ludzie wciąż czekają na przywrócenie dostaw prądu

11.03.2019 17:27 | 0 komentarzy | 7 087 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 18:15

AKTUALIZACJA

Prawie półtora tysiąca odbiorców w powiecie chrzanowskim nie ma jeszcze prądu po nocnej wichurze, która spowodowała uszkodzenie linii przesyłowych.

0
Ludzie wciąż czekają na przywrócenie dostaw prądu
Od rana w kraju 2 tysiące energetyków Taurona pracuje w terenie, fot. Tauron
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy czekają na wznowienie dostaw energii.

- Mieszkam przy ulicy Kościuszki w Żarkach. Od godziny 2 w nocy nie mamy prądu. Tmczasem dzwonię na numer 991 i słyszę w słuchawce, że nie ma żadnych awarii. A na rozmowę z konsultantem nie mogę się doczekać któryś raz, bo coś wybija na linii. Odwiedziłam sołtysa w domu, dzwoniłam do urzędu. Podobno gdzieś u nas został zerwany kabel. W mieszkaniu jest zimno, bo wszystkie piece działają na prąd, a na dodatek zaczyna jeszcze padać śnieg. Lodówka się rozmraża, nie ma się jak umyć. Płacę ponad 300 złotych za prąd, a tu od nikogo nie mogę się dowiedzieć, kiedy przywrócą zasilanie - narzeka kontaktująca się z redakcją Małgorzata Piegzik.

W PCZK w Chrzanowie usłyszeliśmy, że w porównaniu z godziną 7, gdy bez prądu w powiecie było ponad 3 tysiące odbiorców, ta liczba na godzinę 18 spadła do 1450 (najwięcej, bo 1250 w gminie Alwernia).

W Tauronie zapewniają, że ich ekipy pracujące w terenie robią, co mogą. Przyznają jednocześnie, że akcja usuwania awarii ze względu na ich skalę może zakończyć się dopiero we wtorek.