Bramki wzięte z kosmosu

22.03.2010 17:42 | 1 komentarz | 2 705 odsłony | red
Chłopcy z II LO w Chrzanowie okazali się najlepsi w rejonowych zawodach w piłce ręcznej, które rozegrano na hali sportowej w Chrzanowie. Awans do mistrzostw Małopolski wywalczyli dzięki pokonaniu w finale PZ nr 8 Chełmek 16-13.
1

W pierwszym półfinale PZ nr Chełmek wygrał 14-12 z ZS nr w Wadowicach…choć tak naprawdę był remis po dwanaście i o awansie do finału powinna zdecydować dogrywka. Pod koniec pierwszej połowy zepsuła się jednak tablica i sędziowie nie wiedzieć skąd, nie widząc wyniku, dopisali Chełmkowi dwie bramki. Wadowiczanie długo nie mogli pogodzić się z takim werdyktem. Nie zdecydowano się jednak na honorowe rozwiązanie czyli przeprowadzenie dogrywki, choć każdy na hali poza sędziami wiedział, jakim wynikiem tak naprawdę zakończył się mecz. W protokole przy nazwiskach graczy z Chełmka także było dwanaście kresek symbolizujących zdobyte bramki.

W drugim meczu II LO Chrzanów zmierzyło się z IV LO Olkusz. Gospodarze prowadzili w 6. minucie po rzucie Strońskiego, by po chwili przegrywać różnicą jednej bramki. Od tego momentu rzucili jednak osiem bramek z rzędu i po trafieniu w 13. minucie z koła Mateusza Uraza II LO prowadziło 10-3. Ostatecznie zespół prowadzony przez byłego zawodnika MTS-u, Macieja Majcherczyka zwyciężył 14-5.

Trzecie miejsce przypadło szkole z Olkusza, która minimalnie, bo 13-12 pokonała ZS nr 2 z Wadowic. W ostatniej akcji meczu do remisu mógł doprowadzić pochodzący z Chrzanowa Wojciech Pindel, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Mecz finałowy rozpoczął się od udanej interwencji Stacha, który wybronił rzut Natanka. Była to zapowiedź dobrej postawy bramkarza z Chrzanowa w tym spotkaniu, szczególnie, że po chwili obronił jeszcze karnego. Jego koledzy z pola byli za to skuteczni w ataku i po dwóch bramkach Knapika oraz jednej Dęsoła II LO prowadziło 3-0. Rywal z Chełmka jednak szybko się obudził i w 8. minucie po karnym wykonywanym przez Zagdańskiego był remis po trzy. Do przerwy chrzanowianie wygrywali 7-6, a w drugiej połowie ich przewaga cały czas oscylowała wokół jednej lub dwóch bramek. W końcówce skutecznie na kole grał jednak Uraz, a bramkę dorzucił także Stroński i na minutę przed końcem ich zespół prowadził już 16-1. Rywal z Chełmka odpowiedział dwoma bramkami, ale wystarczyło to jedynie do zniwelowania porażki do stanu 13-16.

II LO w Chrzanowie zagrało w składzie: Stach, Stroński, Knapik, Pstrusiński, Żymankowski, Boroń, Mróz, Dęsoł, Bielak, Sztogryn, Uraz, Nowosad .