CHRZANÓW. ChLF – Lider zatrzymany

11.01.2011 18:23 | 0 komentarzy | 4 479 odsłony | red
Megalo straciło pierwsze punkty w sezonie przegrywając 1-3 z Protectorem. Nieoczekiwanie porażkę z Instalbudem zanotowała druga w tabeli Północ.
0
Marcin Wielonek zdobył dwie bramki dla Instalbudu w meczu przeciwko Północy

UKS II LO – Świetlica Plus Trzebina 5-3
Jakub Kikla 2, Paweł Baran, Patryk Mendela, Bartłomiej Machowski – Klaudiusz Kasiuk, Krzysztof Brzóska
UKS zgodnie z oczekiwaniami prowadził po bramce Jakuba Kikli, ale Świetlica skutecznie odpowiedziała strzałami Brzóski i Kasiuka prowadząc na 2-1. Jeszcze przed przerwą jednak gracze II LO wyszli na pewnie prowadzenie 4-2. W 27. minucie Konrad Macuda pokonał Fijołka i Świetlica zdobyła bramkę kontaktową. W końcówce jednak UKS za sprawą gola Machowskiego powiększył przewagę, choć Świetlica także miała okazje, ale m.in. Porębski przestrzelił w 100% sytuacji.

Solidex Chełmek – Korona Futsal Team 23-0
Daniel Rogaczewski 8, Mateusz Kubera 4, Piotr Dyba 3, Grzegorz Mroczka 3, Ariel Milewski 3, Mariusz Wanecki 2
Mecz nie miał żadnej historii, choć w pierwszej połowie Solidex raził nieskutecznością. Wygrana 23-0 jest jednak okazała. Owacje na trybunach wzbudził osiemnasty gol w meczu autorstwa Daniela Rogaczewskiego. Była to bowiem dwusetna stracona bramka przez Koronę w sezonie. W sumie jest ich już więc 205.

Wygiełzów – ADI 4-6
Łukasz Grabowski 2, Kamil Adamczyk, Dawid Adamczyk – Daniel Kalęba 2, Przemysław Augustynek, Bartosz Kieres, Michał Kanclerz, Grzegorz Krzysiak
Wygiełzów znakomicie rozpoczął spotkanie. W pierwszej minucie w słupek trafił Kamil Adamczyk, ale niedługo po tym skutecznie do siatki piłkę skierował Grabowski. W 8. minucie na własnej połowie o futbolówkę powalczył Dawid Adamczyk, odzyskał ją od rywala i naciskany popędził na bramkę rywala podwyższając na 2-0. Po chwili było już 3-0 kiedy akcję zamknął Grabowski. ADI się jednak nie podłamało i przed przerwą złapało kontakt za sprawą goli Kalęby i Kieresa. Cztery minuty po wznowieniu gry Filipek został pokonany po raz czwarty, a uczynił to Kamil Adamczyk. W dalszej fazie meczu strzelało już jednak tylko ADI. Obok słupka przymierzył Krzysiak, a Kalęba wepchnął piłkę po strzale Gawęckiego. W 33. minucie ADI już prowadziło kiedy błąd Proksy wykorzystał Augustynek. W końcówce kiedy Wygiełzów ruszył do ataków gola zdobył jeszcze Kanclerz i ADI wygrało 6-4 przedłużając swoje szanse na awans do czołowej szóstki.

Antalya – KS Orły Chrzanów 3-3
Adrian Głownia 2, Krzysztof Dulowski – Wojciech Sabuda, Radosław Klimek, Piotr Stach
Antalya do spotkania przystąpiła gołą piątką, Orły miały natomiast maksymalny dwunastoosobowy skład. To jednak w drugiej minucie Kebaby objęły prowadzenie. Piłkę do siatki skierował Głownia. Po dwóch minutach był jednak remis kiedy Klimek obrócił się na ścianie i uderzył pod poprzeczkę. W 10. minucie Głownia zdobył drugą bramkę dostając podanie od Korby, który przeprowadził indywidualną akcję. W drugiej połowie Antalya została jeszcze bardziej zepchnięta do defensywy, ale Łabanowski odzyskał piłkę i dograł ją w polu karnym do Dulowskiego, a ten z ostrego kąta pokonał Króla. Antalyi nie udało się jednak dotrzymać zwycięstwa. W 37. minucie przed linią pola karnego faulował Łabanowski, a z rzutu wolnego celnie przymierzył Stach, a na sześć sekund przed końcem spotkania uderzał Sabuda, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki i mecz zakończył się remisem.

Megalo – Protector 1-3
Łukasz Wierzba – Artur Oczkowski, Serge Nahle, Karol Woźniak
Megalo jako lider w niedzielę podejmowało trzeci w tabeli Protector. Najpierw Oczkowski nie wykorzystał dwóch 100% sytuacji, ale wyręczył go Nahle, który przymierzył bez zastanowienia, a uderzona z połowy piłka zatrzepotała w siatce. Megalo też miało swoje sytuacje, ale Siudut obronił strzał Nowaka oraz przedłużony rzut karny Gregorczyka. Dwie minuty po przerwie Nahle podawał do Woźniaka, a ten po nodze Wiśniewskiego podwyższył na 2-0. Megalo jednak odpowiedziało. Łukasz Wierzba w swoim stylu zszedł do środka i przymierzył obok słupka. Po chwili mogło być 2-2, ale Gregorczyk z wolnego trafił w słupek. Na pięć minut przed końcem meczu po długim podaniu główkował Oczkowski. Nie popisał się Wiśniewski i piłka po jego ręce wpadła do siatki dzięki czemu Protector wygrał 3-1

Północ – Instalbud 2-3
Jakub Zieliński, Paweł Łukasik – Marcin Wielonek 2, Kamil Wojdyła
Północ nie dysponowała zbyt szerokim składem, a na ławce zabrakło kierującego zespołem Jakuba Zielińskiego i mecz z Instalbudem drużynie nie wyszedł. W 11. minucie bramkę zdobył Łukasik, ale szybko płaskim strzałem odpowiedział Wielonek. Ten sam zawodnik w 16. minucie zamknął akcję na dalszym słupku i Instalbud prowadził. Dwie minuty po przerwie Seręga dograł do Zielińskiego, a ten będąc w polu karnym doprowadził do remisu. Nie minęło 120 sekund, a Instalbud jednak ponownie prowadził. Po aucie uderzył z dystansu Witek i po złej interwencji bramkarza rywala piłka wpadła do siatki i Instalbud zapewnił sobie miejsce w szóstce.

Najlepsza piątka kolejki: Miłosz Burza (Antalya), Serge Nahle (Protector), Marcin Wielonek (Instalbud), Michał Kanclerz (ADI), Karol Woźniak (Protector)

Ostatnia kolejka pierwszej rundy Chrzanowskiej Ligi Futsalu zostanie rozegrana w niedzielę 23 stycznia. W najciekawszym meczu liderujące Megalo zmierzy się z drugą w tabeli Północą. Szansę na awans do czołowej szóstki mają grające między sobą ADI i UKS II LO. Aby tak się stało przegrać ze Świetlicą Plus musi jednak Antalya.