Nie masz konta? Zarejestruj się

Żarki

Rodzice z zastrzeżeniami do projektu budowy przedszkola w Żarkach

11.03.2024 09:13 | 0 komentarzy | 3 662 odsłony | Grażyna Kaim

Radni wszystkich gminnych komisji spotkają się na wspólnym posiedzeniu w Żarkach, by porozmawiać o projekcie przedszkola, jakie ma powstać przy tamtejszej podstawówce.

0
Rodzice z zastrzeżeniami do projektu budowy przedszkola w Żarkach
Szkoła w Żarkach, która ma być rozbudowana na potrzeby przedszkola
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przewodniczący rady Bogusław Gucik, pełniący też funkcję sołtysa Żarek, zaprasza na nie również mieszkańców wsi. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 11 marca o godz. 16.00 w Domu Kultury w Żarkach.

Przewodniczący rady zdecydował się je zwołać po otrzymaniu pisma od rodziców uczniów i przedszkolaków Zespołu Szkół w Żarkach. Wnioskują w nim o pilne udostępnienie planów rozbudowy szkoły.

Jak tłumaczy Elwira Szafran, przedstawicielka rodziców, niepokoją ich poprawki do projektu budowy przedszkola, o jakich usłyszeli.

Mają one związek z planami przeniesienia biblioteki z domu kultury do skrzydła szkoły, które ma być wybudowane, co wiązałoby się z ograniczeniem przestrzeni planowanej pierwotnie dla przedszkola.

- Jeśli faktycznie takie zmiany są planowane, to naszym zdaniem nie są one dobre. Nie znamy szczegółów dlatego chcemy, żeby zostały nam przedstawione - mówi Elwira Szafran.

Przypomnijmy, że przed ubiegłorocznymi wyborami sołtysa Żarek (we wrześniu) wybrzmiał m.in. problem lokalizacji sołtysówki znajdującej się obecnie na piętrze w budynku remizy. Zdaniem niektórych utrudnia to kontakt z sołtysem mieszkańcom mającym problemy z poruszaniem (osobom starszym, z niepełnosprawnościami).

Jedno z rozwiązań zakładało przeniesienie sołtysówki do domu kultury w miejsce znajdującej się tam biblioteki, która miałaby z kolei znaleźć swoją docelową siedzibę w rozbudowanym przedszkolu.