Nie masz konta? Zarejestruj się

Żarki

25-letni trener z powiatu chrzanowskiego poprowadzi drużynę piłkarską z drugiej ligi

27.11.2023 17:00 | 0 komentarzy | 7 333 odsłon | Michał Koryczan

GKS Jastrzębie zakończył współpracę ze szkoleniowcem Piotrem Dziewickim. W najbliższym meczu z KKS Kalisz na ławce trenerskiej zastąpi go Dawid Pędziałek.

0
25-letni trener z powiatu chrzanowskiego poprowadzi drużynę piłkarską z drugiej ligi
Dawid Pędziałek. Fot. Udostępnione przez GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarząd klubu GKS Jastrzębie poinformował, że w poniedziałek, 27 listopada została zakończona współpraca z trenerem Piotrem Dziewickim.

W najbliższym meczu przeciwko KKS Kalisz drużynę z województwa śląskiego poprowadzi dotychczasowy asystent - Dawid Pędziałek.

- Dostałem propozycję poprowadzenia zespołu w ostatnim tegorocznym meczu. Spotkanie to jest dla mnie jak finał. Staram się przygotować drużynę najlepiej jak to możliwe, żeby w sobotę zgarnąć komplet punktów. Czeka nas trudne zadanie, bo zmierzymy się z wiceliderem. Skupiam się na najbliższym meczu i nie zastanawiam się, co będzie dalej i czy na dłużej zakotwiczę na tym stanowisku - mówi Dawid Pędziałek.

Pochodzi z Żarek. Jako bramkarz występował w LKS Żarki, MKS Trzebinia, Sole Oświęcim, Sparcie Wrocław, Zenicie Międzybórz.

W sobotnim spotkaniu 25-latek poprowadzi drużynę, w której spora część piłkarzy jest od niego starsza.

- Myślę, że w tym przypadku wiek nie ma znaczenia. Liczy się przygotowanie do zawodu i sposób myślenia. W GKS Jastrzębie pracuję od dwóch lat. Najpierw z trenerem Grzegorzem Kurdzielem, jeszcze na poziomie pierwszej ligi, a od czerwca z Piotrem Dziewickim. Doświadczenie w piłce seniorskiej już jakieś mam. Podobnie jak licencję trenerską umożliwiająca pracę na tym poziomie rozgrywkowym - mówi Dawid Pędziałek.

Pracę w GKS Jastrzębie rozpoczął w styczniu 2021 r. Najpierw jako analityk, a od lipca tego roku jako drugi trener.

- Gdy byłem w Cracovii na stażu u trenera Michała Probierza (obecny selekcjoner reprezentacji Polski - dop. red), złapałem dobry kontakt z jego asystentem Grzegorzem Kurdzielem. Niedługo po tym, gdy został trenerem GKS Jastrzębie, zaproponował mi współpracę w roli analityka. Miałem wtedy niespełna 23 lata - mówi Dawid Pędziałek.