Nie masz konta? Zarejestruj się

Zagórze

Tak ma wyglądać nowa przychodnia

24.09.2023 09:00 | 0 komentarzy | 6 453 odsłon | Michał Koryczan

W Zagórzu, czyli największej miejscowości w gminie Babice ma powstać nowy ośrodek zdrowia.

0
Tak ma wyglądać nowa przychodnia
Wizualizacja nowej przychodni w Zagórzu. Fot. Udostępnione przez Radosława Warzechę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie przychodnia znajduje się w centrum wsi. Mieści się w należącym do gminy budynku przy Piłsudskiego.

Pod względem udogodnień, chociażby dla kierowców (brakuje miejsc parkingowych) czy osób mających problemy z poruszaniem się, pozostawia wiele do życzenia. Z tego też powodu od wielu już lat mówi się o konieczności poszukania dla takiej placówki nowego miejsca.

W końcu gminie udało się pozyskać nieruchomość (w drodze wymiany) w rejonie ul. Żelatowej i Piłsudskiego, niedaleko przedszkola w Zagórzu.

Gmina przygotowała dokumentację wraz z wizualizacją nowego ośrodka zdrowia. Ma to być budynek parterowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Układ pomieszczeń był konsultowany z lekarzami. Tak, aby mogły się tam znajdować gabinety specjalistyczne. W środku znajdzie się również apteka.

Droga, przy której zostanie wybudowany obiekt ma być poszerzona, a wzdłuż niej powstaną miejsca parkingowe.

Jak informuje wójt Babic Radosław Warzecha, gmina złożyła w ramach Polskiego Ładu wniosek o 7 mln zł dofinansowania budowy nowego ośrodka zdrowia w Zagórzu.

Jeśli otrzyma pieniądze, to przetarg mógłby być ogłoszony jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego. Wójt liczy, że nowa przychodnia mogłaby być gotowa najpóźniej pod koniec 2025 r.