Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pierwsze miejsce dla szkoły z Chrzanowa na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zawodowej (ZDJĘCIA)

20.05.2024 17:00 | 0 komentarzy | 3 250 odsłony | Łukasz Dulowski
Branżowa Szkoła I stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chrzanowie już po raz IV zorganizowała Ogólnopolską Spartakiadę Zawodową hotelarsko-budowlaną.
0
Pierwsze miejsce dla szkoły z Chrzanowa na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zawodowej (ZDJĘCIA)
Podczas Ogólnopolskiej Spartakiady Zawodowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorki: Jolanta Czarnecka i Anna Łysik, podkreślają, że to wydarzenie nie byłoby możliwe bez wsparcia i patronatu Starosty Chrzanowskiego, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Krakowskiej Izby Turystyki oraz wielu sponsorów.

W tegorocznej edycji, która odbyła się 14-16 maja, najzdolniejsi uczniowie z branżowych szkół specjalnych z całej Polski: Wrocławia, Braniewa, Bartoszyc, Krakowa, Oświęcimia, Gliwic oraz Chrzanowa, spotkali się w wyjątkowym miejscu - The Boat Hostel & Chill na Bulwarze Wołyńskim w Krakowie, aby rywalizować w rozwiązywaniu teoretycznych i praktycznych zadań zawodowych. Drużyny z odległych regionów zatrzymały się tam na 3 dni.

Finał IV Ogólnopolskiej Spartakiady Zawodowej odbył się 15 maja. Był podzielony na dwie części. W pierwszej uczniowie mieli do wykonania test z zakresu wiadomości branżowych. W drugiej natomiast zmagali się z zadaniami praktycznymi, m.in. należało wykonać klucznicę. W przerwie podano gorącą pizzę oraz przekąski.

Jury w składzie: Ewa Bigosz-Lassota, Anna Olpeter-Łenyk oraz Natalia Rejdych, drużyny:

  • I miejsce: Chrzanów
  • II miejsce: Kraków
  • III miejsce: Bartoszyce
  • IV miejsce: Braniewo
  • V miejsce: Wrocław
  • Wyróżnienia dla: Oświęcimia i Gliwic

 

Nagrody wręczali: dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Paweł Ostrzywilk oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie Jerzy Walczak.
Dzięki sponsorom każdy z uczestników Spartakiady otrzymał wspaniałą nagrodę oraz dyplom. Dodatkową nagrodą dla wszystkich był godzinny rejs katamaranem "Queen Eva" po Wiśle.

Wspólnie z uczestnikami z Braniewa, Wrocławia i Bartoszyc uczestnicy z Chrzanowa zwiedzili największe atrakcje Krakowa oraz spędzili miło czas, delektując się pysznościami na zaproszenie właścicieli Restauracji Wiślany Ogród & Statek Sobieski na Wiśle.

Serdeczne podziękowania do Joanny Szymczyk z firmy Clonex Print Experience za wsparcie i obecność w dniu finału. Autorami zdjęć są: Weronika Więcek i Adrian Talarczyk.