Nie masz konta? Zarejestruj się

Jaworzno

Nowe bilety na autobusy PKM Jaworzno dla podróżujących pociągami

26.02.2024 12:00 | 1 komentarz | 4 018 odsłony | Michał Koryczan

Osoby korzystające regularnie z pociągów, będą mogli wkrótce podróżować jaworznickimi autobusami na specjalnym bilecie.

1
Nowe bilety na autobusy PKM Jaworzno dla podróżujących pociągami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Posiadacze biletu okresowego dowolnego przewoźnika kolejowego obsługującego stacje w Jaworznie, będą mogli zakupić bilet miesięczny PKM Jaworzno za 10 zł (w przypadku ulgi - 5 zł). Taryfa będzie obowiązywać od 25 marca 2024 r.

Jak podaje PKM Jaworzno, jest to ukłon w stronę osób, które chcą przesiąść się z samochodu na pociąg, by mogły w korzystnej cenie przemieszczać się autobusami w granicach administracyjnych miasta, głównie w celach przesiadkowych. To propozycja dla osób podróżujących regularnie chociażby do Katowic, Mysłowic, Trzebini, Krakowa czy Olkusza.

Osoby decydujące się na skorzystanie z tej oferty, w momencie kontroli będą zobligowane do okazania ważnego miesięcznego biletu kolejowego.

Jak mówi Adrian Słupski, kierownik działu organizacji i kontroli przewozów PKM w Jaworznie, oprócz nowego biletu planowane jest systematyczne zwiększanie liczby połączeń autobusowych dojeżdżających do dworców kolejowych w Szczakowej i Ciężkowicach. Tak, aby docelowo w godzinach szczytu kursowały do 10 minut, a poza szczytem komunikacyjnym co 15-20 minut.