Nie masz konta? Zarejestruj się

Jaworzno

Powstaje estakada przy krajówce w Byczynie. Będzie bezpieczniej

29.01.2022 15:00 | 2 komentarze | 8 203 odsłon | Marek Oratowski
Trwają już prace przy budowie nowego śladu DK 79 w Byczynie o długości 1300 metrów. To jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych w Jaworznie w ostatnich latach.
2
Powstaje estakada przy krajówce w Byczynie. Będzie bezpieczniej
Powstaje konstrukcja nowego wiaduktu. Ma mieć 166 metrów długości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najtańszą ofertę złożyła firma Banimex (35,5 mln zł) i to właśnie ona zajmie się przebudową krajowej 79 w Jaworznie. W uroczystym podpisaniu umowy z wykonawcą w lipcu ubiegłego roku wzięli udział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, prezydent Jaworzna Paweł Silbert i wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Jesienią zostały przeprowadzone prace wyburzeniowe kilkunastu budynków. Jak widać na zdjęciu trwają już roboty budowlane. Inwestycja obejmuje powstanie nowego śladu drogi krajowej o długości 1300 m wraz z wiaduktem drogowym o długości około 166 metrów. Nowa droga rozpocznie się w rejonie ul. por. Władysława Barana. Na dalszym odcinku będzie odsunięta od dotychczasowej lokalizacji w kierunku północnym, by powrócić na stary ślad DK 79 w obrębie przysiółka Koszówki. Na całej długości zostaną ustawione ekrany akustyczne.

Po zakończeniu inwestycji stary ślad drogi będzie wykorzystywany jedynie dla ruchu lokalnego dla mieszkańców. Przystanki w centrum Byczyny zostaną przeniesione bliżej rynku. Wykonawca zbuduje także nowe miejsca parkingowe.

Prace potrwają do końca 2023 roku.