Nie masz konta? Zarejestruj się

Jaworzno

Szpitale w Chrzanowie i Jaworznie zamykają oddziały. Koronawirus nie daje za wygraną

07.11.2021 10:13 | 7 komentarzy | 8 446 odsłon | Alicja Molenda
Coraz trudniejsza sytuacja robi się w okolicznych szpitalach. Oddziały są czasowo zamykane lub przekształcane na zakaźne.
7
Szpitale w Chrzanowie i Jaworznie zamykają oddziały. Koronawirus nie daje za wygraną
Szpital w Jaworznie, fot. .jaworzno.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W związku z wystąpieniem przypadku pozytywnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Geriatrii do 15.11.2021r. do godz. 09:00 nieczynny będzie oddział wewnętrzny i geriatrii w szpitalu w Chrzanowie.

Skutkuje to wstrzymaniem przyjęć pacjentów w trybie nagłym i planowym do tego oddziału. W związku z tą sytuacją spital wskazał najbliższe placówki udzielające świadczeń w tym  zakresie: to SP ZOZ Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie, Nowy Szpital w Olkuszu i Szpital Powiatowy w Oświęcimiu.

Tymczasem 3 listopada decyzją Wojewody Śląskiego Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie ma obowiązek utworzenia od 8 listopada 25 łóżek dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 (w tym 4 respiratorowych).

W związku z tym 4 listopada 2021 roku zostały wstrzymane przyjęcia w trybie planowym w Oddziale Chorób Wewnętrznych i Oddziale Kardiologicznym. W  oddziałach tych będą hospitalizowani jedynie pacjenci w stanie zagrożenia życia i zdrowia.