Nie masz konta? Zarejestruj się

Polska Nigella

25.06.2008 00:00
Na 15-lecie przyznania praw miejskich Alwerni przyjechała jej matka chrzestna – Ewa Wachowicz.

Na 15-lecie przyznania praw miejskich Alwerni przyjechała jej matka chrzestna – Ewa Wachowicz.

Klaudia Remsak: - Często pani bywa w Alwerni?
Ewa Wachowicz: - Odległość Alwerni od Krakowa jest niewielka, więc chętnie tu wracam, bo to doskonałe miejsce na wypady weekendowe. Przyjeżdżam tu z dziećmi. Spacerujemy po Rynku, idziemy do klasztoru, do muzeum pożarnictwa. Alwernia to moje dziecko, jestem przecież jej matką chrzestną. W moich rodzinnych stronach mawiało się, że im się ma więcej chrześniaków, tym się jest lepszym człowiekiem.

O co najczęściej pytają panią mieszkańcy Alwerni?
- Pytają, jak ja to robię, że tak wyglądam. Odpowiadam im wtedy, że najważniejsza jest pogoda ducha i polubienie samego siebie. Żadne specjalne diety nie wchodzą w grę. Ostatnio czytałam wywiad z Julią Roberts. Stwierdziła w nim: co z tego, że byłam i jestem szczupła, skoro całe życie chodziłam głodna? Ja lubię jeść.

I lubi pani gotowanie przed kamerą.
- O produkcji programu „Podróże kulinarne z Robertem Makłowiczem” zadecydował przypadek. 10 lat temu żadna polska stacja telewizyjna nie emitowała programu o takiej tematyce. Kiedy weszłam na rynek, szybko okazało się, że ludzie lubią oglądać gotowanie na ekranie. Dlatego po latach, gdy dostałam od Niny Terentiew z Polsatu propozycję prowadzenia programu kulinarnego „Ewa gotuje”, od razu ją przyjęłam. Warunek był tylko jeden: że to ja, a nie ktoś inny, będę gotować na ekranie. Dwa miesiące szukałam odpowiedniego miejsca, gdzie miałyby powstawać nagrania. Nie chciałam gotować w studio, bo preferuję naturalne wnętrza. Pilotażowy odcinek nakręciliśmy w... mojej kuchni. Telewidzom pomysł się spodobał i tak zostało.

Jest pani porównywana do Nigelli Lawson, gospodyni programu „Nigella gotuje”, która przed kamerą pichci to, co smakuje jej rodzinie. Pani również serwuje telewidzom ulubione potrawy swoich najbliższych?
- Prezentuję wyłącznie te dania, które przyrządzam domownikom. Wszystkie przepisy są sprawdzone.

Danie popisowe?
- Pizza, którą częstuję przyjaciół.
Rozmawiała Klaudia Remsak


Ewa Wachowicz ur. się w 1970 roku w Klęczanach. W 1992 roku została Miss Polonia i III Wicemiss Świata. Była sekretarzem prasowym premiera Waldemara Pawlaka. Jest producentką programu „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”. Występuje w programie „Ewa gotuje”.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 26 (842)
  • Data wydania: 25.06.08

Kup e-gazetę!